Fakti.bg | 27.03.2021 20:13:30 | 241

Хебър и Левски са на 1/2-финалите във волейболната Суперлига на България

Левски и Хебър се класираха за 1/2-финалите в мъжката волейболна Суперлига, предаде Гонг.

"Сините", които завършиха на второ място в редовния сезон, надделяха над Дунав в Русе с 3:2 (23:25, 22:25, 25:21, 26:24, 15:12) и спечелиха серията с 2:0 победи.

Столичани започнаха добре мача и водеха с 15:10, но допуснаха обрат в първия гейм.

Втората част вървеше равностойно до 19:19, но в края домакините отново показаха повече концентрация и поведоха с 2:0 гейма.

Русенци имаха предимство до средата на третата част и водеха с 15:13, но в последствие с четири поредни точки Левски стигна до 21:17, което се оказа решаващо за изхода на третия гейм.

Четвъртата част беше изключително оспорвана, но в края гостите стигнаха до успеха след две успешни атаки на резервата Венислав Антов.

В тайбрека софиянци поведоха с 8:4 и не допуснаха да бъдат застигнати, за да триумфират.

Антов беше най-полезен за победителите с 14 точки, а Гордан Люцканов и Александър Николов добавиха по 13.

Алекс Николов се отличи със 17 точки да Дунав.

Хебър спечели с 3:1 (25:23, 25:20, 22:25, 25:20) при гостуването си на Локомотив (Пловдив) и също продължава на полуфиналите след 2:0 победи в серията.

Гостите взеха оспорвания първи гейм с две поредни точки в края, а във втората част поведоха рано със 7:2 и не допуснаха обрат.

Третият гейм също вървеше равностойно до 20:20, когато локомотивци взеха три поредни точки и това им помогна да намалят изоставането си в резултата.

Домакините продължиха добрата си серия с ранен аванс от 5:0 в четвъртата част, но пазарджиклии бързо наваксаха и поведоха още при 8:7. Двубоят продължи равностойно, но с три последователни разигравания Хебър дръпна с 20:17 и до края нямаше проблеми.

Брадли Гънтър се отличи с 22 точки за гостите, а Руслан Шевцов завърши с 19 точки за "железничарите".