"Сцени от живота на една актриса" с премиера на "Киномания"

Българският филм "Сцени от живота на една актриса" ще има премиера в рамките на фестивала "Киномания" в кино "Люмиер" на 19 април от 20.00 ч.
Филмът на режисьора Иван Владимиров вече получи 3 награди „Златна роза”, специалната награда на журито - за режисура и сценарий, както и специалната награда на журито от фестивала за операторско майсторство „Златното око“. Оператор на продукцията е Георги Челебиев.
"Това, което много ме занимава, е, че ние не познаваме дори най-близките си хора. Не знам дали на хората им харесва да поставят себе си под микроскопа и да се изследват. Това да опознаеш себе си и най-близките си е ужасно трудно и изисква дисциплина, желание и всеотдайност", каза пред БНР Иван Владимиров.Той подчерта, че най-важното нещо във филма е това, че понякога не искаме да опознаем хората, с които живеем, създаваме си фалшиви митове за тях и не виждаме истината:
"Трудно е да опознаеш човека до себе си, камо ли да опознаеш хората, които са отвъд оградата", обобщи режисьорът на "Сцени от живота на една актриса".
Мария-Елеонора е актриса. Насред филмова премиера тя напуска залата. По-късно се удря с колата си в бетонната стена на подземния паркинг и загива. Нейният дългогодишен приятел и начинаещ режисьор Петър се опитва да открие причините за този драстичен акт и провежда серия от интервюта с близки, колеги и познати на актрисата. Към интервютата добавя и кадри, които сам е снимал по времето на съвместния им живот, както и няколко филмови сцени, в които Мария-Елеонора е участвала. Така Петър създава филма „Сцени от живота на една актриса“ и установява, че всеки има своята версия за случилото се, но никой не познава истински загиналата актриса, дори той самият.
В ролите влизат Радина Кърджилова (Мария-Елеонора), Йордан Ръсин (Петър), Мимоза Базова (майката на Мария-Елеонора), Мариана Крумова (бабата на Петър), Боряна Пенева, Стефан Денолюбов, Стефка Янорова, Антоний Аргиров, Александра Василева, Иван Тонев, Ивана Папазова, Цветан Алексиев, Павлин Петрунов и Йосиф Шамли.
Със специалното участие на Валентин Ганев, Иван Бърнев, Ивайло Христов, Владимир Пенев, Мариус Куркински, Асен Блатечки и Светлана Янчева.
Интервюто на Георги Марков с Иван Владимиров в предаването "Нещо повече" можете да чуете от звуковия файл.




Актрисата Весела Бабинова забременяла благодарение на бабата на Владо Зомбори
Кръстьо Сарафов: «Пристигнах в столицата на България, яхнал гордо едно магаре!»
БНТ пуска сериал по книга на бившата съпартийка на доскорошния си шеф Юлияна Дончева
Българският поет и преводач Марин Георгиев отбелязва 80-годишен юбилей
Анди Гарсия на 70 г.: Историята на един холивудски джентълмен
Как се стигна до формирането на мощна опозиция срещу Виктор Орбан?
Виртуозът Александър Болдачев пред Факти: „Арфата може всичко! Тя е лукс, блясък, безкрайност !“
Документалният филм "IRON MAIDEN: Burning Ambition" с премиера на 8 май (ТРЕЙЛЪР)
Златка Райкова и Цецо Андреев въртят любовна интрига в нов български филм
Скандал в хижа „Камен дел” завърши с изстрели
Румен Радев: Някои политически кръгове имат болната амбиция да опорочат изборите
„Каквато и присъда да му дадат, животът ни няма да се върне“: Старт на делото за трагедията в Слънчев бряг
Лято в Русе: Температурите скачат до 21 градуса
Над 320 кг месо без документи задържаха на Дунав мост
Планински спасители издирват човек край Драгалевския манастир на Витоша
Микел Артета: Изключителен момент за всички, свързани с Арсенал!
Полиция и спасители търсят изчезнал човек на Витоша
Ученикът, застрелял 9 души в турско училище, вдъхновен от женомразец и убиец от САЩ
Никола Димитров: Без субсидии и мерки транспортът в Ямбол е на ръба
Младежи влизат в ролята на „млади рейнджъри“ на полигон край Казанлък