БНР | 21.04.2021 04:36:31 | 133

Байерн докосва титлата в Германия, Шалке изпадна

Футболистите на Байерн (Мюнхен) надиграха с 2:0 състава на Байер (Леверузен) в среща от 30-ия кръг германското първенство. Баварците стигнаха сравнително лесно до победата след головете на Ерик Максим Чупо-Мотинг и Йошуа Кимих още в първия четвърт час. Така Байерн докосва поредната си титла, след като по-рано днес вторият Лайпциг загуби с 1:2 от намиращия се на дъното Кьолн. Разликата на върха вече е 10 точки и още в следващия кръг мюнхенци могат да триумфират при победа срещу Майнц.

Мачът се изигра в деня, в който от Байерн категорично потвърдиха, че нямат намерение да се присъединяват към новосформираната Суперлига. Германският колос декларира, че е за реформи във формата на Шампионската лига, но не и за създаването на нов турнир.

Другият акцент е отпадането от Бундеслигата за първи път от 30 години насам на един от най-обичаните отбори в Германия - Шалке. Тимът от Гелзенкирхен се прости и с последните си шансове да оцелее в Бундеслигата, след като загуби с 0:1 при гостуването на Арминия (Билефелд). Фабиан Клос отбеляза единствения гол в мача в началото на второто полувреме, а освен това пропусна дузпа в 80-ата минута.