БНР | 21.04.2021 12:19:28 | 106

Циципас даде само 2 гейма на испанец в Барселона

Вторият поставен Стефанос Циципас се класира за осминафиналите на АТР 500 турнира в Барселона.

Гръцкият тенисист, който в неделя вдигна трофея от Мастърс 1000 състезанието в Монте Карло, победи  категорично представителя на домакините Жауме Мунар с 6:0, 6:2

Циципас започна устремно срещата и за 28 минути приключи първия сет, в който спечели 26 от 35-те точки.

Испанецът се отърси от напрежението и заигра по-уверено във втория сет. Той прекъсна негативната серия от седем поредни загубени гейма за 1:1. Мунар пропиля общо три точки за пробив в следващите две подавания на съперника. 22-годишният грък направи брейк за 4:2 след бекхенд уинър по правата и след това затвърди с гейм на нула. После стигна до два мачбола и реализира първия с гръмотевичен удар от бекхенд по диагонала.

В друг двубой третият поставен и финалист от Монте Карло Андрей Рубльов записа рутинна победа. Руснакът се наложи с 6:4, 6:3 срещу квалификанта от Италия Федерико Гайо.

В мач от втория кръг между млади тенисисти №10 в схемата Феликс Оже-Алиасим от Канада надигра италианеца Лоренцо Музети след обрат с 4:6, 6:3, 6:0. Тийнейджърът Музети получи травма във втория сет и не успя да се възстанови до края.