Fakti.bg | 22.04.2021 20:04:48 | 114

Атлетико Мадрид продължава да е на върха в Ла Лига

Алетико Мадрид си върна първата позиция в Ла Лига и преднина от 3 точки пред градския съперник Реал Мадрид. "Дюшекчиите" победиха у дома с 2:0 аутсайдера Уеска, който се бори за оцеляване.

Над всички в мача бе Анхел Корея, който след като бе критикуван за лошите игри през този сезон, напоследък е най-добрият играч в отбора на Диего Симеоне.

Той надскочи защитата на гостите в 39-ата минута, за да отбележи третия си гол в последните три мача, в които също има две асистенции. В 84-ата минута Яник Караско увеличи на 2:0, за да осигури триумфа.

Сега Атлетико има 73 точки след 32 кръга, три повече от Реал (Мадрид), шест пред Севиля и осем пред Барселона, въпреки че каталунците имат два мача по-малко. От другата страна на таблицата Уеска остава в зоната на изпадащите на 18-то място с 27 точки, една по-малко от Валядолид и със същия брой точки като 19-тото Елче. Ейбар са последни с 23 точки.