Fakti.bg | 23.04.2021 17:49:24 | 195

Пирин Благоевград се завърна в елита на българския футбол!

Пирин Благоевград е първият сигурен участник в efbet Лига за сезон 2021/2022. Това стана факт, след като „орлетата“ спечелиха с 2:0 в гостуването си на Литекс от 29-ия кръг на Втора Лига. По този начин възпитаниците на Уорън Фийни събраха 59 точки и си гарантират промоцията в първия ешелон на българския футбол, където бяха за последно през 2017/2018-та.

Атакуващият полузащитник Антон Карачанаков донесе собственоръчно успеха за благоевградчани, след като първо откри от дузпа, а впоследствие оформи крайния резултат с красиво фалцово изпълнение.

Ловчанлии от своя страна остават на осмото място с 32 пункта.

В седмата минута Бенгюзов засече след разбъркване в наказателното, но опитът му за гол бе блокиран.

4 минути след това Георгиев се озова на стрелкова позиция в пеналтерията, но изстрелът му по земя мина вляво от вратата.

В 27-ата минута Венци Бенгюзов бе намерен от Николов след центриране на първата греда, но ударът му с глава профуча на сантиметри от очертанията.

В 39-ата минута Станислав Манолев получи на първа греда и моментално шутира от воле, но неточно.

9 минути по-късно Георгиев се възползва от невниманието на противниковата отбрана и налетя с глава върху топката от 2-3 метра, ала мерникът му изневери.

В 54-ата минута страхотно центриране от Александър Дюлгеров от десния фланг сложи коженото кълбо на главата на Преслав Йорданов в опасната зона, но Шаламанов блесна с изумително спасяване.

Антон Карачанаков овладя с гръб към вратата в 57-ата минута, но Минков го спря непозволено и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият се нагърби с отговорността и прати в обратния ъгъл Шаламанов за 0:1.

В 70-ата минута "орлетата" до голяма степен предрешиха крайния победител, след като Бенгюзов пусна хитър пас от дъгата назад към Карачанаков и той с фирмено изпълнение завъртя топката към близкия ъгъл на Шаламанов, покачвайки на 0:2.