Двама нови съветници се заклеха в Стара Загора, трети се отказа
Двама нови общински съветници положиха клетва в началото на днешното редовно заседание на общинския съвет в Стара Загора. Трети се отказа да заеме мястото си в местния парламент.
Рокадите се наложиха след като Диян Димитров и Николай Диков от ГЕРБ освободиха местата си, защото са избрани в ръководствата на публични търговски дружества. На тяхно място трябваше да влезе Анелия Асенова и Димитър Съртонев, вторият е отказал това свое право. Неговото място се очаква на следващото заседание да заеме следващият в листата на ГЕРБ Гочо Карагьозов. Мехмед Зейнел от ДПС днес зае мястото на избрания за депутат от партията Тунджай Йозтюрк.
В началото на днешното заседание на общинския съвет на второ четене бе прието изменението в Правилника за условията и реда за предоставяне на финансова подкрепа за новородено или осиновено дете на територията на община Стара Загора. То предвижда при подаване на заявление – декларация да се изискват по служебен път документите от Дирекция “Социално подпомагане” – Стара Загора.
Прие се кандидатстващият да декларира съгласието си, Община Стара Загора служебно да изисква от Дирекция “Социално подпомагане” – Стара Загора необходимите доказателства, съдържащи лични данни във връзка с декларираните от лицето обстоятелства, относно липсата/наличието на предприета мярка по чл. 26 от Закона за закрила на детето спрямо детето/децата му.
Над 70 предложения съдържа Дневният ред на заседанието на Общинския съвет в Стара Загора. То започна в 9,00 часа в общинската зала „П .Р. Славейков“.
Прочети цялата публикация



Съдебни спорове блокираха новия президент на Българската федерация по вдигане на тежести
В търсене на План Б: Съюзниците след Америка
Стара Загора почете Христо Ботев
Анжела Димчева: „Нужна е нова стратегия за развитие на културата“
Решаваща година: Накъде Мерц води Германия
Der Heimweg: един подкаст за пътя от България до Германия
Зам.-кметът Светослав Колев отчете силна финансова 2025 година и готовност за еврото
Футболната година у нас завършва с мача Берое - Лудогорец
Стана ясно кой е отвлеченият от шестима мъже, чиито банкови сметки източиха
Двама шофьори са в болница след зрелищна катастрофа между тир и кола в Старозагорско
Тръмп за Иран: Само да са посмели да ударят наши бази - отговорът ни ще бъде невиждан!
Орландо Меджик - Ню Орлиънс Пеликанс 128:118 /репортаж/
Симитли посрещна делегация от Монголия заедно с председателя на Групата за приятелство България – Монголия в 51-вото Народно събрание Росица Кирова
Свиреп студ сковава цяла България в понеделник, градусите падат до...
Българин занесе 3 бидона монети в банката, за да ги размени в евро
Трагедия в Англия: фен на почина по време на мач от ФА Къп
Панатинайкос - Пансерайкос 3:0 /репортаж/
Наполи спря Интер и остави битката за титлата отворена, Скот Мактоминей блеси за гостите
Мандатната въртележка се завърта: Всички чакат избори през март, ще връщат празна папка
Лидерът на "Възраждане": Най-вероятно Гюров ще е следващият служебен премиер