БНР | 01.05.2021 07:57:39 | 238

Лестър взе точка в Саутхемптън

Саутхемптън и Лестър завършиха наравно 1:1 в първи двубой от 34-ия кръг на английската Висша лига.

На „Сейнт Мерис“ домакините останаха в намален състав още в десетата минута, когато централният защитник Яник Вестергор закъсня и намери глезена на Джейми Варди. След намеса на системата ВАР червеният картон за бранителя бе потвърден от главния съдия Робърт Джоунс и така Вестергор пое преждевременно към съблекалните.

За „светците“ и техния мениджър Ралф Хазенхютъл започнаха да се появяват спомените за кошмара отпреди две години, когато Райън Бъртранд бе изгонен в 12-та минута, а след това Саутхемптън отстъпи с катастрофалното 0:9. До такъв сценарий обаче този път не се стигна, като бойкият тим на домакините си тръгна с точка след сблъсъка с третия в класирането. Джеймс Уорд-Праус дори изведе „светците“ напред от дузпа в 61-та минута. Седем по-късно Джони Еванс възстанови паритета след асистенция на Келеши Ихеаначо, но „лисиците“ така и не се добраха до обрат, въпреки че играха повече от 80 минути с човек повече на терена.

В класирането тимът на Брендан Роджърс остава трети, с 63 точки, на пет от четвъртия Челси и на осем от петия Уест Хем, които тепърва ще играят своите срещи. Саутхемптън е 14-и с 37 пункта и диша спокойно за статута си в Премиършип и през следващия сезон. В следващите си мачове Лестър приема Нюкасъл, а Саутхемптън гостува на Ливърпул.