БНР | 08.05.2021 13:43:02 | 127

Лийдс покоси надеждите на Тотнъм за Шампионската лига

Отборът на Лийдс победи Тотнъм с 3:1 в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига по футбол и така до голяма степен занули амбициите на "шпорите" да влязат в четворката и да играят в европейската Шампионска лига. За домакините вкараха Стюарт Далас (13 минута), Патрик Бамфорд (42) и Родриго (84), а за гостите реализира Хюн Мин Сон (25).

Вратарят на лондончани Юго Лорис направи отлични спасявания и така не позволи да се стигне до разгромна загуба. На два пъти голове на лидера на Тотнъм – Хари Кейн, бяха отменени след намеса на системата ВАР.

Под ръководството на временния мениджър на Тотнъм - Райън Мейсън, отборът допусна първа загуба в първенството. "Шпорите" са на шесто място - пет точки от четвъртото, но и с мач повече от Челси (4-ти) и Уест Хем (5-ти) и два повече от седмия Ливърпул.