Fakti.bg | 12.05.2021 20:46:57 | 128

Ювентус с изключително важна победа срещу Сасуоло

Ювентус постигна нова важна победа. Тимът надви с 3:1 Сасуоло като гост и се залепи зад четвъртия Наполи. Двата отбора ще водят битка за последното място даващо право на участие на Шампионската лига. Наполи има 73 точки, а Ювентус 72. Адриен Рабио, Кристиано Роналдо и Паоло Дибала бяха точни за "старата госпожа". Джакомо Распадори даде искрица надежда за Сасуоло, че може да вземе нещо от мача, но уви. А Доменико Берарди изпорти дузпи в 16-ата минута при 0:0. А по същото време.

Иначе мачът между Сасуоло и Ювентус започна по-добре за домакините. Те стартира по-активно и получиха право да изпълнят дузпа в 16-ата минута. Тогава Леонардо Бонучи препъна противников играч и съдията отсъди наказателен удар. Зад топката застана Доменико Берарди, който се опита да вкара, но Джанлуиджи Буфон, който играе един от последните си мачове за Юве спаси. "Старата госпожа" постепенно започна да се чувства по-комфортно и в поведе в резултата в 28-ата минута. Тогава Адриен Рабио тръгна на слалом между футболистите на Сасуоло през центъра и отправи страхотен удар, с който вкара топката в мрежата. А малко преди почивката Кристиано Роналдо реализира попадение с 2:0 след хубав пас именно на Рабио.

През второто полувреме Сасуоло се върна в двубоя. Мануел Локатели подаде чудесно към Джакомо Распадори, който останал сам срещу Буфон нямаше проблем да го преодолее за 1:2. Тона се случи в 59-ата минута. Но радостта на домакините продължи 7 минути. Паоло Дибала вкара трети успокоителен гол за Юве. Кулушевски му подаде и той вкара много хладнокръвно.