Fakti.bg | 13.05.2021 14:28:17 | 62

Български национал с тежка контузия в Хърватия

Българският национал Кристиан Димитров беше заменен принудително още в третата минута на мача между Хайдук (Сплит) и Горица от 34-ия кръг на хърватското първенство. Родният бранител започна като титуляр, въпреки че не беше напълно възстановен от травма, но още в началото стана ясно, че няма да може да продължи и беше заменен от Вицко Шевел.

Хайдук спечели с 4:0, а всички попадения паднаха през първото полувреме. Точни за успеха бяха Марио Вушкович, Александър Качаниклич, Марко Ливая и Стипе Бюк.

В класирането тимът от Сплит е на пето място, само на точка зад четвъртия Риека, който се наложи с 2:0 над Славен Белупо. Въпреки загубата, Горица е на трето място в класирането, с аванс от 4 точки пред Риека и 5 пред Хайдук.