Двама треньори напуснаха Втора лига

Людмил Киров вече не е треньор на Нефтохимик. Уволнението е дошло след загубата с 2:3 от Созопол . Техническият директор на Нефтохимик уведомил Киров по телефона, че е освободен. Часове по-късно Киров бил убеждаван да остане от Анелия Златкова, която е президент на клуба.
Загубата днес остави Нефтохимик на последно място във Втора лига с 23 точки - на една от спасителното място, което в момента заема Локомотив (Горна Оряховица). Созопол пък събра 38 в актива си и се изкачи на седмата позиция, като ще доиграва спокойно сезона.
"Не съм обиден, отвратен съм. Очевидно колегите преди мен са били прави, че Нефтохимик е една неподредена къща. И всичко заради един баща, който е недоволен от факта, че синът му не играе. Няколко пъти ми е звънял със съвети. Ако момчето наистина заслужава да е в състава, аз трябва да съм луд да го държа на пейката. Точно този Манол Иванов в телефонно обаждане ми каза, че съм освободен и трябва да разтрогна договора си с клуба. Съобщил го е и на футболистите. Имам си мениджър, той ще разговаря с тях. Аз си тръгнах от Бургас и няма връщане. Съжалявам само за Анелия Златкова. Само суперлативи мога да кажа за нея. Благодарение на нейните усилия клубът съществува, изплащат се премии и заплати. Уважавам я, благодаря й, че ми се обади лично, но съм категоричен, че няма да се върна", добави Людмил Киров.
В същото време треньорът на Спортист (Своге) Ивайло Василев изненадващо се раздели с клуба. Младият специалист пое отговорността за трите поредни загуби.
"Разделям се със Спортист с изцяло добри чувства. Благодаря на всички хора от клуба за възможността, която ми дадоха да работя. Когато дойдох, целта бе оставане във Втора лига, изпълних я. Аз обаче имах като допълнителна цел класиране на бараж и след трите поредни загуби реших, че трябва да си поема отговорността и си подадох оставката. Разделяме се като приятели. Пожелавам всичко добро на Своге в бъдеще", коментира Ивайло Василев.
Прочети цялата публикация



Как се развиват кариерите на последните шестима треньори на ЦСКА
Фратрия взе двама нови, единият е испанец със сериозен опит
ЦСКА стартира летните контроли срещу корав словенски новак
Рилски спортист привлече защитник и нападател
Адвокаат срещу Нагелсман: 40 години разлика и една обща мечта на Мондиал 2026
Момчил Цветанов се завърна в Крумовград, ще играе в Трета лига
Пламен Крумов: Свършихме страшно много работа
Защитник с опит във Втора лига е четвъртото ново попълнение на Нефтохимик
Христо Крушарски с горещо разкритие за бъдещето на Локомотив Пловдив
Рафаел Бенитес – фаворит за нов селекционер на Шотландия
Катето Евро се оплака от сериозен здравословен проблем: три операции и инжекции всеки ден (ВИДЕО)
Над 230 тона стоки от трети държави не са допуснати в страната през месец юни
"10 килограма за 10 дни": Какви са опасностите от "вълшебните" хапчета за отслабване?
Американец е приет с ебола в болница във Франкфурт
Прощаваме се с българския космонавт Александър Александров
Инженерно чудо и технологично съвършенство за полуфинала Франция - Испания
Европейски дуел в Тексас: кой ще оцелее в първия полуфинал на Мондиал 2026
Българин влезе в щаба на Ел Маестро в Анортозис
Официално: Спартак Варна представи Ахмед Ахмедов
The Times твърди: Шефът на дисциплинарната комисия на ФИФА самоволно отменил санкцията на Балогун