БНР | 14.05.2021 18:48:35 | 245

Нова победа за Славия - този път над Монтана като гост

Футболистите на Славия надиграха като гости състава на Монтана с 2:0 в мач от 30-ия кръг на Първа лига, в групата за разпределение на местата от 11-ото до 14-ото. Головете за столичани отбелязаха Ерол Дост в 39-ата минута и Питър Макрилос в 65-ата.

Като цяло гостите бяха по-добрия и по-качествен състав почти през цялото време и съвсем заслужено стигна до успеха. Логичното дойде в 39-ата минута, когато след грешка на Давид Кики, Ерол Дост взе топката, тръгна мощно напред и с премерен и много техничен удар вкара топката в мрежата - 0:1. През втората част Монтана имаше претенции за дузпа, заради игра с ръка в наказателното поле на "белите" от защитник на тима, но те не бяха уважени от съдията Георги Кабаков.

Дойде и 65-ата минута, в която Славия нанесе решаващия си удар - при бърза контраатака Ертан Томбак центира в наказателното поле на Монтана, там най-съобразителен се оказа голямата звезда на столичани Питър Макрилос, който глава реши крайния победител в този мач.
В класирането в тази група, Славия е на крачка от спасението като има в актива си 33 точки. Следват Ботев (Враца) с 28, Етър с 25 и Монтана с 24.