Fakti.bg | 14.05.2021 19:05:40 | 252

Славия направи сериозна стъпка към спасението след трета поредна победа

Славия направи сериозна стъпка към спасението. "Белите" победиха с 2:0 като гости Монтана в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Головете за столичани вкараха Ерол Дост (39) и Питър Макрилос (65).

Така тимът на Златомир Загорчич си гарантира минимум участие на бараж за оставане в елита. С 33 точки "белите" заемат 11-о място във временното класиране. Монтана остава 14-и с 24 точки.

Домакините можеше да излязат напред в резултата още в 4-ата минута. Тогава при центриране в наказателното поле Давид Кики отклони топката към Стефан Каменов, а младокът отправи силен удар, който срещна горната греда. Малко след това Благой Макенджиев спаси удар на Питър Макрилос.

В 20-ата минута Светослав Вуцов не се затрудни с удар с глава на Росен Кръстев след центриране от корнер. Четири минути след това Макенджиев отново трябваше да се намесва след шут на Макрилос.

В 36-ата минута Монтана пропиля нова отлична възможност за гол. Николай Минков намери оставения непокрит в наказателното поле Росен Кръстев, но нападателят стреля право във Вуцов.

Три минути след това Славия поведе. Кики се подхлъзна и позволи на Ерол Дост да му отнеме топката. Халфът напредна с топката отдясно, навлезе навътре, справи се с Иван Михов и със страхотен удар в далечния ъгъл матира Макенджиев.

Втората част започна с по-активни действия на домакините. В 54-ата минута топката срещна ръката на Ертан Томбак след удар на Сергей Георгиев. Главният рефер Георги Кабаков обаче показа, че ръката на защитника е плътно до тялото му и няма основание да посочи бялата точка.

В 63-ата минута Георгиев получи тежка контузия след сблъсък с Вуцов и бе откаран в болница.

Две минути след това "белите" нанесоха своя втори удар. Гостите организираха отлична контраатака. Емил Стоев проби отдясно и върна към Томбак. Защитникът центрира в наказателното поле, където Макрилос надскочи Стефан Цонков и с глава прати топката във вратата.

В 70-ата минута Надер Гандри можеше да си отбележи автогол след остро центриране на Кики, но Вуцов внимаваше и изби. Малко след това удар с глава на Кики мина над вратата.

В 79-ата минута бенинският защитник засече с глава центриране на Александър Башлиев, но отново Вуцов се намеси. В 82-ата минута Стоев бе изведен сам срещу Макенджиев отдясно, но вратарят спаси удара на крилото.