БНР | 24.05.2021 04:04:41 | 237

Лил шампион на Франция

Отборът на Лил е новият шампион на Франция. Съставът на Кристоф Галтие победи с 2:1 като гост Анже и не даде шанс на преследвача Пари Сен Жермен да защити титлата си от предишните сезони. Лил щеше да е първенец и при равенство, но спечели с голове на Джонатан Дейвид (10') и Бурак Йълмаз (45'), а Анжело Фюлжини вкара почетното попадение за Анже.

ПСЖ също не сбърка. Парижани победиха с 2:0 Брест, но това не беше достатъчно за първото място. Неймар пропусна дузпа в началото, а Роман Февр си заби автогол в 37-ата минута, с което парижани поведоха. В средата на втората част се разписа и Килиан Мбапе, който завърши сезона като топреализатор на Лига 1 с 27 гола.
Третата позиция в крайното класиране остана за Монако, които ще участват в квалификациите за Шампионската лига. Лион и Марсилия ще участват в Лига Европа, докато Рен ще играе в Лига на Конференциите. Ним и Дижон изпадат, а Нант ще играе плейоф за оцеляване.