БНР | 24.05.2021 04:12:10 | 139

Ювентус се добра до Шампионска лига, Антов резерва

Голяма грешка и издънка на Наполи позволи на Ювентус да заеме четвъртото място в крайното класиране в Серия "А" и да се класира за Шампионска лига. Наполи завърши 1:1 у дома срещу Верона, докато отборът от Торино победи с 4:1 като гост Болоня. Голямата звезда Кристиано Роналдо остана на резервната скамейка и не се появи в игра, което е сигурен знак, че напуска Ювентус. Българският национал Валентин Антов пък се появи в игра в 58-ата минута на срещата, когато вече бяха паднали и четирите гола за Ювентус. Киеза отбеляза в 6-ата минута, а Алваро Мората удвои в 29-ата. В последната минута на първата част Рабио вкара трети гол за Ювентус. Отново Мората бе точен в 47-ата минута за 4:0, а в 86-ата минута Орсолини вкара за Болоня.

В същото време Наполи поведе на Верона с гол на Рахмани в 60-ата минута и се виждаше на четвъртото място, но в 69-ата Фараони изравни, а до края нов гол не падна. Така Ювентус завърши с точка пред Наполи и зае четвъртото място. Неаполитанците ще играят в Лига Европа заедно с Лацио, а Рома ще бъде в Лигата на конфедерациите.

Милан завърши на второ място, след като победи с две дузпи като гост Аталанта. Кесие реализира и двата наказателни удара в края на първото полувреме и на мача. Аталанта остана на трета позиция и също ще бъде в турнира на богатите.