Fakti.bg | 25.05.2021 17:09:06 | 113

Първата ни ракета при жените громи на Ролан Гарос

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис, предаде Гонг.

Поставената под номер 16 в схемата на пресявките Томова надделя над рускинята Наталия Вихлянцева с 6:3, 6:4 за 87 минути.

Софиянката, 108-а в световната ранглиста, реализира пробиви в началото и в края на първия сет, за да поведе в резултата.

Във втората част Томова навакса ранен пробив пасив и обърна до 5:3 гейма, когато сервираше за мача. Тя не успя да затвори мача при подаването си, но след това реализира нов брейк и продължава напред.

Софиянката си осигури 16 хиляди евро и 20 точки в класацията на УТА, а във втория кръг ще играе срещу победителката от двубоя между Куруми Нара (Япония) и Джулия Гато-Монтиконе (Италия).

Цветана Пиронкова ще стартира по-късно тази вечер в квалификациите срещу Карълайн Долхайд (САЩ).