БНР | 25.05.2021 20:02:57 | 120

Пиронкова пред БНР: Труден мач, но победата ме прави много щастлива

Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на квалификациите на тенис турнира от Големия шлем "Ролан Гарос". Българката, която е поставена под номер 10 в пресявките, победи американката Керълайн Долъхайд, която е на 164-то място в ранглистата с 6:7 (7), 6:2, 6:4.

След мача тя призна пред БНР, че мачът е бил много труден, но е щастлива от победата.

Спортист номер 1 на България ще играе във втория кръг в сряда срещу Сюзан Бандечи от Швейцария (№219 в световната ранглиста).

Цвети започна силно срещата тази вечер в Париж и поведе с 4:1. При 5:4 четвъртфиналистката от Откритото първенство на Франция през 2016 година сервира за спечелване на сета, но допусна пробив. Последва размяна на спечелване на сервис геймове и така се стигна до тайбрек. В него Пиронкова имаше сетбол при 6:5 на собствен сервис, но не се възползва. Американката успя да спечели първата част с 9:7 точки от третия си сетбол.

Във втората част Пиронкова поведе с 2:0, но допусна изравняване за 2:2. Цвети обаче спечели следващите четири гейма, а с това изравни сетовете.

Добрата серия и игра на българката продължи и в началото на третата част за 3:0. Долъхайд обаче взе следващите четири гейма и успя да поведе. Пиронкова показа по-високата си класа в следващите минути и затвори мача с 6:4 в третия сет.

"Винаги очаквам труден мач, независимо дали е в квалификации, или в основна схема, защото всички състезателки, които са тук са го заслужили с играта си. Беше много труден мач и физически, и психически - последен кръг, много трудни условия за игра, но в крайна сметка победата ме прави много щастлива", каза за БНР от Париж българката.

Цвети вкара 57 процента първи сервис и спечели 70 процента от точките при разиграването му. Тя постигна четири аса и направи три двойни грешки.