БНР | 26.05.2021 19:32:28 | 153

Шоу с 6 гола в Кърджали

Отборите на Арда и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 3:3 в мач от последния кръг на първа професионална футболна лига. Срещата беше без значение за крайното класиране и на двата отбора, които предложиха отворен футбол.

Локомотив завърши сезона на второ място с 61 точки, докато Арда остава четвърти с 50 точки. Тимът на Николай Киров ще играе с Черно море бараж за Лига на Конференциите. Спас Делев вкара два гола за домакините, а един добави Тонислав Йорданов. В 13-ата минута Алексадър Колев се разписа за гостите, в 65-ата минута Димитър Илиев намали, а крайният резултат оформи Александър Иванов минута преди края. Двубоят започна много силно за домакините, които поведоха още в 4-ата минута. Александър Георгиев центрира, а топката стигна до Спас Делев. Деветката нямаше проблем от удобна позиция да порази вратата.

Пловдивчани успяха да изравнят в 13-ата минута. Тогава Момчил Цветанов с прецизно центриране качи топката на главата на оставения непокрит Александър Колев, който с глава вкара дебютния си гол за Локомотив.
В 43-ата минута Спас Делев отбеляза страхотен втори гол. Нападателят получи пред наказателното поле, финтира последователно Малембана, Масоеро и Колев, за да се озове сам срещу Томов и го преодоля за втори път.

В 50-ата минута Арда стигна до трети гол. Георги Атанасов върна към Деян Лозев, който центрира в наказателното поле, където Тонислав Йорданов изпревари вратаря и с глава насочи към далечния ъгъл - 3:1.

В 65-ата минута Карагарен намери оставения непокрит Димитър Илиев. Той стреля веднъж, но топката се отби в крак на бранител. Тя обаче се върна обратно в краката на голмайстора и от втория опит той не сгреши.

В 89-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол. Цветанов центрира по земя в наказателното поле. Топката малко стигна до Александър Иванов, който овладя и отправи удар,а  след рикошет кълбото се озова във вратата за крайното 3:3.