БНР | 01.06.2021 18:17:39 | 195

"Лъвовете" завършиха наравно със Словакия

Националният ни отбор по футбол завърши 1:1 срещу тима на Словакия в контролна среща, играна в австрийския град Рийд.

Двубоят бе подготвителен за словаците, които ще стартират съвсем скоро участието си на Евро 2020, което започва на 11 юни. Нашите национали стартираха по-силно двубоя и още в шестата минута Кирил Десподов уцели напречната греда след центриране на капитана Васил Божиков. Малко след това „лъвовете“ закономерно поведоха след открадната топка на Десподов и пас на офанзивния футболист на Лудогорец към Атанас Илиев, който реализира първия си гол с националната фланелка. „Трикольорите“ продължиха да бъдат по-добри на терена и Десподов отново се размина с гола.

Постепенно словаците изнесоха играта в по-предни позиции, но без да застрашават опасно Даниел Наумов. Противно на логиката обаче се стигна до 27-та минута, когато Ласло Бенеш с плътен шут преодоля стража на ЦСКА 1948 и възстанови паритета. До края на полувремето Словакия бе по-активен, но резултатът остана непроменен. На почивката в игра за нашите се появиха Николай Михайлов, Димитър Илиев и Доминик Янков, като пред последния се откри и най-добрата възможност за гол през втората част, но за съжаление неуспешна. Двата отбора не предложиха кой-знае какво в атакуващ план за вторите 45 минути и така срещата на „Йоско Арена“ в Рийд завърши при равенство. То бе второ за възпитаниците на Ясен Петров, който остава без победа начело на футболните национали, след това срещу Северна Ирландия в световна квалификация.

За България предстои гостуване на Русия в нова контрола на 5 юни в Москва, преди отборът ни да се изправи срещу световния шампион Франция три дни по-късно в Париж. Словакия продължава подготовката си за Евро 2020 с приятелски мач срещу Австрия на 6 юни във Виена. Тимът е в група Е на Европейското първенство заедно с отборите на Испания, Полша и Швеция.