БНР | 13.06.2021 20:58:38 | 172

Зрелищна победа на Нидерландия над Украйна с 3:1

Свисоко темпо, футбол на бързи обороти и много положения - така премина срещата между Нидерландия и Украйна от група С на европейското първенство. Пред своята публика на "Йохан Кройф арена" в Амстердам "лалетата" стигнаха до успеха с 3:2 в истинско зрелище.

Двубоят беше един от най-интересните от началото на турнира с доста ситуации пред вратарите. Двата тима извършиха само 13 нарушения, а съдията Феликс Брих показа един жълт картон.

Срещата беляза и завръщането на Нидерландия на големи първенства, като отборът пропусна Евро 2016 и световното първенство две години по-късно.

Джорджиньо Вайналдум и Ваут Вегхорст се разписаха за домакините в рамките на седем минути между 52-ата и 59-ата, давайки аванс от два гола. Украйна отговори със силен финален щум и за четири минути изравни, когато Андрий Ярмоленко и Роман Яремчук вкараха в 75-ата и 79-ата минута.

Късен гол на Дензъл Дъмфрис все пак донесе успеха на "лалетата".