БНР | 17.06.2021 15:50:23 | 119

Украйна с важна стъпка към втората фаза на европейското

Отборът на Украйна победи Северна Македония с 2:1 в мач от трета група на европейското първенство по футбол. С успеха на стадиона в Букурещ украинците запазиха сериозни шансове да продължат във втората фаза.

Головете за тима на треньора Андрий Шевченко вкараха Ярмоленко (29 мин) и Яремчук (34), като двамата отбелязаха и при 2:3 в първия мач с Нидерландия. За съперника точен бе Алиоски в 57-ата минута, когато пропусна дузпа, но при добавката бе точен.

Този успех прекъсна серия от шест поредни загуби на европейски първенства за Украйна при последните си две участия. Украинците получиха и втора дузпа в 81-ата минута, когато след удар на Малиновски топката попадна в ръката на един от играчите в стената. Малиновски изпълни и наказателния удар, но вратарят Димитриевски спаси.

За втората си загуба тимът на Северна Македония има само теоретични шансове да продължи на осминафиналите.