Fakti.bg | 19.06.2021 21:01:05 | 172

UEFA EURO 2020: Полша спря Испания

Испания и Полша завършиха наравно 1:1 в двубой от група "Е". Срещата се игра на на "Ла Куртиха" в Севиля.

Домакините владееха повече инициативата, но чистите положения бяха сравнително поравно.

Още във втората минута играч на Полша се строполи в наказателното поле на испанците, но Орсато остави играта да продължи.

Клих опита опасен удар към вратата на Симон, вратарят на Испания е на ниво и не позволи топката да влезе във вратата му в 7-ата минута на двубоя. Испанците отправиха два удара към вратата на Полша между 11-ата и 13-ата минута, но нито Олмо, нито Торес съумяха да се разпишат. Вторият удар носеше сериозна опасност, но топката мина встрани от вратата, преминавайки на няколко сантиметра от страничната греда.

В 19-ата минута на двубоя след центриране от корнер испанците имаха възможността да открият резултата, но това отново не им се отдаде.

Алваро Мората откри резултата, след като получи отличен пас и вкара топката в мрежата в 26-ата минута, страничният съдия вдигна флага за засада, но след консултация с ВАР голът беше зачетен. В 34-ата минута Морено опита мерника си от пряк свободен удар, топката мина встрани от вратата. Полша отвърна с удар на Швидерски, но топката не намери целта след пас на Левандовски.

В 43-ата минута Швидерски беше оставен без опека от бранителите на Испания, стреля отпично, но топката се отклони от страничната греда, а добавката на Левандовски не сполучи. В следващата атака Морено пропусна да удвои преднината на Ла Фурия Роха.

Роберт Левандовски се извиси над бранител на домакините и се разписа за 1:1 в 54-ата минута на срещата. В 58-ата минута Морено пропусна дузпа, която беше отсъдена с помощта на ВАР за настъпване на Модер върху крака на Морено. Той прати топката в страничния стълб, а при добавката от чиста позиция Мората не намери целта.

Испанците търсеха втори гол, за да спечелят, а поляците очакваха това и заиграха на контри. В 77-ата минута Франковски не съумя да се разпише, след като беше затворен добре от бранител на Испания.