Fakti.bg | 21.06.2021 17:57:37 | 162

UEFA EURO 2020: Австрия е на осминафинал, Украйна ще трябва да почака

Австрия победи с 1:0 Украйна в директна битка за класиране от група "С". Тимът на Франко Фода постигна ценния успех с гол на Кристоф Баумгартнер и зае втората позиция в крайното класиране на групата. Украйна е на трета позиция с 3 точки и голова разлика 4:5 и ще се надява да се класира към осминафиналите чрез най-добрите четири отбора. Активът им обаче може да не бъде достатъчен да се наредят сред даващите право за елиминациите места.

Нидерландия спечели групата с три победи и 9 точки, докато Австрия е с 6. Последното място е за Северна Македония, която е без спечелена точка.

След спокойни 20-ина минути Австрия успя да излезе напред в резултата. Алаба центрира от корнер, а пред вратата Кристоф Баумгартнер успя да изпревари бранител и да чукне топката с крак, а тя влезе във вратата на Украйна.

Тимът на Андрий Шевченко отвърна с хубава атака. Шапаренко проби отляво и стреля. Бахман успя да избие, а Ярмоленко не успя да засече топката във вратата.

Австрийците пък пропуснаха да предрешат изхода в своя полза в последните минути на първото полувреме. Лаймер получи топката в наказателното поле, навлезе навътре и стреля, но Бушчан боксира. Арнаутович пък направи невероятен пропуск още в следващата атака на Австрия. Той получи топката на точката на дузпата абсолютно сам срещу Бушчан, но не успя да уцели добре топката и тя се търколи в аут.

В последната минута Арнаутович направо още един пропуск. Защитник подари топката на Забитцер, който потърси нападателя. Арнаутович стреля слабо от границата на наказателното поле и Бушчан улови.

Украйна не успяваше да осъществи нужния натиск, а единственото добро положение до последните минути бе възможност за автогол от страна на Лайне. Той се опита да изчисти топката при центриране, но я насочи към собствената си врата. Вратарят Бахман успя да избие с мъка.

До края на мача Украйна не успя повече да застраши вратата на Австрия и заслужено загуби срещата. През целия мач момчетата на Шевченко не създадоха нито едно чисто положение за гол.

На осминафиналите Австрия ще се изправи срещу Италия.