Fakti.bg | 22.06.2021 06:45:02 | 45

Уругвай с първа точка на Копа Америка

Автогол на звездата Артуро Видал попречи на Чили да запише успех над Уругвай в двубой от група А на турнира Копа Америка, който се провежда в Бразилия. Срещата между двата отбора на стадион “Арена Пантанал” в Куяба завърши 1:1.

В началните минути уругвайците създадоха няколко добри положение, а голям пропуск направи Единсон Кавани. Така се стигна до 26-ата минута, когато Чили поведе с попадение на Едуардо Варгас, който вкара от малък ъгъл след индивидуален пробив. Темпото се вдигна, но резултатът се запази до края на първата част.

След почивката Уругвай продължи натиска си, като в повечето атаки Кавани беше търсен с дълги топки в наказателното поле, но отбраната на Чили се справяше. Така се стигна до 68-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Видал си отбеляза автогол. Резултатът се запази до края и така Уругвай спечели първата си точка в потока, докато Чили остана с пет.