Цацаров обмисля дали да съди лица, разпространяващи неистини за него

Бившият главен прокурор и настоящ председател на Антикорупционната комисия Сотир Цацаров обяви в писмена позиция, че обмисля дали да не предприеме действия пред съда спрямо всички лица, които използват името му с измамлива цел или разпространяват неистини за него.
Повод за предупреждението е споменаването му в третия епизод от разследване на „Антикорупционния фонд“ - „Историята на Веселин Денков и специализираното правосъдие“.
Разследването е свързано с опитите на Денков да излезе от ареста, където прекарва осем месеца по обвинение в лихварство. Със скрита камера приятелката му записва адвокати посредници, които обещават да ѝ съдействат с контакти в съда, за да може това да се случи.
В днешния епизод главен герой е бившият депутат Яне Янев. В него той разказва за лични срещи по случая „Денков“, който се проверява и от Антикорупционната комисия, те били със Сотир Цацаров.
Яне Янев говори за връзките на настоящия главен прокурор Иван Гешев с Георги Ушев - председател на Апелативния спецсъд, където се гледа делото, разсъждава дали още е факт синхронът Гешев-Цацаров-Ушев. Твърди, че настоящият главен прокурор е обсъждал с предшественика си разследването срещу Веселин Денков.
В позиция до медиите председателят на КПКОНПИ Сотир Цацаров отрича да е говорил с Яне Янев за производството по отнемане на имущество срещу Веселин Денков и твърди, че не се е срещал с депутата от 3-4 години.
В позицията си още Цацаров критикува авторите на разследването, че не е била потърсена и неговата гледна точка.
Прочети цялата публикация



Тод Бланш е избран за главен прокурор на САЩ
Натали Трифонова пред важен избор: кога ще се върне в ефир?
Джевдет Чакъров, синът му и една история за овладян бизнес
Епидемия от раздели в шоубизнеса в България
Руските генерали лъжат Путин! Кремъл се хвали, че познава като петте си пръстта фронта в Украйна
Трябва да изберем нов ВСС, който да направи оценка на хората, вършещи безобразия, заяви правосъдният министър
Тайван разширява подготовката си за запазване на енергийните доставки при евентуална китайска блокада
Атентатът в Берлин: Защо ислямистът още е бил на свобода?
Диана Дамянова: Ефир за всички или само за нашите. Това е въпросът
От Манчестър до Даунинг стрийт: Анди Бърнам поема кормилото на Великобритания в епоха на изпитания
Девин отбелязва празник на града и на минералната вода
Първият спа център на Dior във Венеция отвори врати в хотел Cipriani
Зеленски е постигнал споразумение със САЩ за доставките на ракети
Евтиният самолетен билет рядко е късмет: системата, която може да ви спести стотици евро
Над 60% от новите гимназисти ще се обучават в професионалното образование по почти 150 професии
Вучич обеща подкрепа на Украйна по пътя и към ЕС