БНР | 03.07.2021 04:36:21 | 94

10 от Бразилия отстраниха Чили от Копа Америка

Отборът на Бразилия се класира за полуфиналите на турнира Копа Америка. “Селесао” се наложи с 1:0 над Чили благодарение на гол на Лукас Пакета в 46-ата минута. Халфът на Лион замени Роберто Фирмино на почивката и секунди след началото на втората част отбеляза единственото попадение в мача. Двубоят съвсем не беше лесен за бразилците. Две минути след гола на Пакета те останаха с човек по-малко заради червен картон на Габриел Жезус. Нападателят на Манчестър Сити извърши грубо нарушение и беше изгонен. До края Чили имаше инициативата, но не успя да изравни.

Бразилия е домакин на турнира и защитава титлата си от 2019 година. Във финала тогава петкратните свветовни шампиони победиха Перу и именно "инките" ще са следващият им съперник. Полуфиналният сблъсък ще се състои на 6-и юли. Другият полуфиналист ще бъде определен от двойките Аржентина - Еквадор и Уругвай - Колумбия.

Бразилците записаха три победи и равенство в групата, което им гарантира първото място. Чили се представи доста по-неубедително и зае 4-о място в своята група, като по този начин не може да избегне ранна среща с големия фаворит за титлата. Чилийците имаха само една победа в последните си 16 мача срещу Бразилия, но подходиха смело и Едерсон трябваше да се намесва след удар на ветерана Едуардо Варгас в 10-ата минута. В 15-ата Ричарлисон се опита да изненада Клаудио Браво, но опитният страж внимаваше. В средата на полувремето Неймар проби отляво и центрира, но Фирмино закъсня да засече топката. Малко по-късно Варгас на два пъти финтира Ренан Лоди и шутира по диагонала, но Едерсон пак бе на мястото си. Точно преди почивката пък Габриел Жезус стреля над вратата от удобна позиция.