БНР | 05.07.2021 13:37:40 | 117

Двойни титли на силните турнири по плажен тенис в София

Два силни международни турнира по плажен тенис (ITF BT10) завършиха с двойни титли в София. Дияна Митева и Катина Симеонова станаха шампионки при жените и в събота, и в неделя на игрищата на Beach Mania Home в квартал "Младост".

При мъжете същото направиха Пламен Фотев и Стефан Пенков.
В неделя втори при жените станаха Карина Димова и Калина Петкова, следвани от Людмила Бондаренко и Анастасия Сретенова от Русия. В събота Фотев и Пенков спечелиха със 7:5, 6:4 финала срещу гръцката двойка Йоргос Каравасилис и Андреас Пеликанос. Ден по-късно двамата победиха с 6:4, 6:2 Борислав Бончев и Росен Ненчев в мача за титлата на втория турнир.
Спортният клуб "Санд спортс София" се заяви като отличен организатор. Като достъпен и привлекателен спорт плажният тенис продължава да печели интерес в България. През септември страната ще е домакин на европейско първенство.