Директорът на Ред Бул предупреди за дебнеща пред спорта опасност

Формула 1 трябва на всяка цена да избегне създаването на сценарий, при който пилоти изкарват умишлено наказания за свои съперници по време на състезания, заяви директорът на отбора на Ред Бул Кристиан Хорнер. Той оприличи тези действия като симулациите за нарушение при футболистите.
Причина за изказването на Хорнер беше инцидентът от неделното Гран при на Австрия, при който Чеко Перес (Мексико, Ред Бул) не успя да завърши маневра за изпреварване на Ландо Норис (Великобритания, Макларън) от външната страна и излезе от пистата в завой номер 4 на "Ред Бул Ринг". Наказан за случая бе Норис.
По-късно Перес беше въвлечен и в инцидент с Шарл Льоклер (Монако, Ферари).
Според Хорнер, фенове и анализатори, наказанията от Австрия са противоположни на философията "Остави ги да карат", на която Формула 1 държи много в последните години. Директорът на Ред Бул е притеснен, че през изминалия уикенд може да е бил създаден опасен прецедент.
"Не ни трябва еквивалент на симулациите във футбола. Трябва да избегнем това", каза Хорнер, според който нито един от трите инцидента по време на Гран при на Австрия не е заслужавал наказания.
"Знам колко трудна е работата на директорите на състезанията, но с тези инциденти можехме да се справим много по-лесно. Те бяха обикновени проблеми, които срещаме в почти всички състезания. Не мисля, че бяха нужни наказания.
"Инцидентът между Чеко и Ландо - това е резултат от надпревара. Излезеш ли на външната линия, ти поемаш риск за самия себе си, ако не успееш да спечелиш позицията. ФИА наложи наказание за това и нямаше как да не го направи за сходна маневра с Чарлс по-късно.
"Тези момчета карат картинг от деца и знаят много добре колко рискуват, излизайки от външната страна на завоя. Особено при положение, че не си с предната позиция. Така че, да, смятам наказанията за ненужни, защото те се противопоставят категорично на мантрата "Оставете ги да карат", която прокарваме в последните няколко години", добави той.
Прочети цялата публикация



Асен Златев каза кой е основният проблем пред федерацията по вдигане на тежести
Кими Антонели спечели Гран при на Япония
Макс Верстапен смята колата си като „неуправляема“
Шефът на Ред Бул: Много далеч сме от водещите отбори във Ф1
Иван Христов: Ирина е единствената ми голяма любов, тя ми спаси живота
Първи наказан за изоставяне на домашно животно. Какво се знае за случай и какви са наложените санкции
До 4000 км? Могат ли ракетите на Иран да достигнат Европа
Има реален шанс българин да кара във Формула 1
Може ли да има MAGA в Европа: Селия Бьолен пред ДВ
ЕЦБ запази нивото на основните лихви: ето как реагираха водещите централни банки
The Wall Street Journal: Тръмп иска да завърши войната срещу Иран, дори ако Ормузкият проток остане затворен
Техеран: Нито един кораб, превозващ товари за враждебни страни, не е прекосил Ормузкия проток, няма и да го направи
Арагчи към съседите на Иран: САЩ доказаха, че не могат да гарантират сигурността ви, време е да ги прогоним от региона
Четирима ранени при обстрел в сърцето на Дубай, Саудитска Арабия отблъсна за час най-малко осем ирански ракети
Кувейтски танкер гори край Дубай ВИДЕО
Техеран: Тръмп може да прати войници на остров Харг, но Иран ще реши дали ще се върнат
Арабски страни призовават САЩ да продължат войната срещу Иран, Тръмп може да поиска да плащат за нея
По-малко шофиране и летене: Еврокомисарят по енергетика
Отложеното от Главчев споразумение с Украйна ли подписа Гюров?
Томова постигна нов успех в Чарлстън и продължава напред в турнира