Fakti.bg | 06.07.2021 06:45:38 | 66

Бразилия е на финал на Копа Америка след трудна победа над Перу

Бразилия е финалист в тазгодишното издание на Копа Америка. Неймар и компания елиминираха трудно Перу с 1:0 в първия полуфинал на стадион "Олимпико Нилтон Сантош" в Рио де Жанейро. В герой за "Селесао" отново се превърна Лукас Пакета, който отбеляза единствения гол в мача в 35-ата минута. Именно халфът на Олимпик (Марсилия) донесе победата на бразилците с 1:0 срещу Чили на четвъртфиналите.

Домакините доминираха през първата част. В 8-ата минута Неймар бе изведен на добра позиция, но пропусна. Десет минути след това вратарят на Перу направи две невероятни спасявания в рамките на секунди, като първо отрази изстрел на Неймар отблизо, а след това не позволи и на Ричарлисон да му вкара.

В 35-ата Неймар нахлу в наказателното поле и върна към точката на дузпата, където Лукас Пакета засече точно за 1:0. Малко преди почивката голмайсторът пропусна да се разпише за втори път.

След почивката Перу също имаше няколко възможности. В 50-ата минута силен удар на Джанлука Лападула бе спасен от вратаря на Бразилия Едерсон. Разиел Гарсия също имаше възможност, но и той не сполучи. В 81-ата минута при центриране от фаул Едерсон излезе неразчетено, Александър Кайенс изпревари вратаря, но ударът му с глава не намери опразнената врата.

В крайна сметка Бразилия удържа крехката си преднина и ликува след последния съдийски сигнал.

"Селесао" се класира на финала в Копа Америка за 21-и път в историята. Бразилия ще защитава титлата си от 2019 година срещу победителя от другия полуфинал между Аржентина и Колумбия, който ще се изиграе след по-малко от денонощие - на 7 юли от 4:00 часа българско време.