БНР | 07.07.2021 17:01:35 | 159

Царско село надигра Литекс в контрола

Царско село постигна трета победа в контролните среща това лято и в трети двубой отбеляза 4 гола. След успехите над Струмска слава с 4:0, Миньор (Перник) с 4:1 и Локомотив (София) 0:0, дойте и победата над Литекс с 4:0. Три гола за успеха на „царете“ реализира Миси Мезу през второто полувреме, а головата сметка в мача откри Лъчезар Балтанов в края на първото полувреме.

Първото полувреме на двубоя премина с натиск на Царско село, който сътвори няколко интересни голови положения. Още в 13-ата минута Андерсон стреля, но Шаламанов успя да спаси.

Две минути преди края на полувремето резултатът стана 1:0. Лукас Диас центрира в наказателното поле, Луи Нганиони свали топката с глава, последва разбъркване и Лъчезар Балтанов с крак я изпрати в мрежата на гостите.

Само три минути след началото на второто полувреме футболистите на Тони Здравков удвоиха след много добра многоходова акция. Тя започна от Петър Атанасов, който пусна към Васил Шопов. Халфът му върна топката и Атанасов я продължи към Миси Мезу, който успя да вкара второто попадение в срещата.

В 58-ата минута Миси Мезу отбеляза своя втори гол в мача. Той засече с глава центриране от ъглов удар и успя да вкара топката в мрежата на ловчанлии.

В 60-ата минута Петър Атанасов влезе в наказателното поле, опита да центрира, но бранител на Литекс игра с ръка и Християна Гутева отсъди дузпа. Миси Мезу стреля и реализира своя хет-трик.