БНР | 07.07.2021 19:10:56 | 85

ЦСКА София отстъпи пред Карабах в Австрия

ЦСКА София отстъпи на вицешампиона на Азербайджан Карабах с 0:1 в последната контрола за армейците на австрийска земя, играна на стадиона в град Фулпмес.

През първото полувреме „червените“ имаха териториално надмощие и създадоха по-чисти положения за гол. В 10-ата минута Яник Уайлдшът получи добра топка на границата на наказателното поле. Нидерландецът стреля в тялото на бранител и топката излезе в корнер. След още 120 секунди игра Федерико Варела бе изведен пред пеналта на Карабах и опита удар, който обаче бе уловен от вратаря на азерите.

В 16-ата минута Жеферсон Тепес стреля опасно от фал, но ударът му мина покрай левия страничен стълб на противниковата врата. Пет минути преди почивката момчетата на Любослав Пенев бяха много близо до това да поведат в срещата. След центриране от фаул Жуниор Нзила стреля с глава, но топката срещна напречната греда. По този начин двата състава се оттеглиха към съблекалните при нулево равенство.

През втората част армейците продължиха да атакуват и да бъдат по-добрият отбор на терена. В 57-ата минута Иван Турицов бе изведе добре по левия фланг. Бранителят опита подаване в наказателното поле, което обаче бе уловено от стража на Карабах. По-късно гредата за втори път лиши ЦСКА от гол. Малко по-късно Греъм Кери стреля по диагонала от пряк свободен урад, но топката срещна левия страничен стълб на Магомедалиев. Старши треньорът на „червените“ Любослав Пенев и този път направи много промени в състава си през второто полувреме и даде шанс за изява на всички свои налични футболисти.

В 70-ата минута Карабах поведе в резултата с попадение на Муса Гурбанли, като при подаването към него останаха много сериозни съмнения за засада. Армейците продължиха да атакуват и в 86-ата минута Георги Йомов бе съборен в наказателното поле на азерите, но съдията не посочи бялата точка. В последната минута на срещата Греъм Кери стреля опасно от пряк свободен удар, но изстрелът му премина над гредата. Така ЦСКА отстъпи на вицешампиона на Азербайджан Карабах с 0:1 в последната си контрола от втория етап от предсезонната подготовка на тима в Австрия.

Утре в 18:30 часа отборът каца на Терминал 2 на летище София, а в събота ще е официалното представяне на ЦСКА за новия сезон, което ще е непосредствено преди контролната среща с Ботев (Враца), която е с начален час 19:30 часа и ще се играе на стадион "Българска армия".