БНР | 11.07.2021 04:13:12 | 347

ЦСКА София представи отбора с 4:0 над Ботев (Враца)

Футболистите на ЦСКА София победиха на стадион "Българска армия" състава на Ботев (Враца) с 4:0 в последната си контрола от лятната подготовка. Над всички бе Федерико Варела, който освен че отбеляза три гола, игра много силно през цялата среща. Другото попадение за "червените" бе автогол на Гонсало Виера. Преди проверката ЦСКА София трябваше да представи отбора за новия сезон, но токов удар премести събитието на почивката, а началото на мача се забави.

Домакините поведоха още в 5-ата минута, когато Яник Вилдсхут напредна по крилото и центрира остро в наказателното поле. Там Гонсало Виера пробва да изчисти топката, но я прати в собствената си врата - 1:0.

В 37-ата минута ЦСКА София отбеляза втори гол. Варела успя да открадне топката в половината на съперника, след грешка при изнасянето на врачани, комбинира към влезлия на смяна Радослав Живков, той напредна към наказателното поле, върна на Варела и той отблизо не сгреши - 2:0.

Малко преди почивката отново зрителите на стадион "Българска армия" станаха свидетели на чудесно взаимодействие между Варела и Живков, като в атаката се включи и Йоан Баи. Така триходовата комбинация изведе отново Варела на стрелкова позиция и полузащитникът отново реализира - 3:0.

На почивката ЦСКА София представи отбора си за новия сезон. Пред погледите на запалянковците, които бяха заели своите места на стадиона, аплодисменти обраха всички футболисти и спортно-техническия щаб.

В 71-ата минута Варела оформи своя хеттрик. Младият Асен Дончев центрира към наказателното поле на Ботев, Жеферсон пропусна топката, зад него Варела отправи удар с глава, с който вратарят Дамян Дамянов не успя да се справи - 4:0.

Това бе генерална репетиция за ЦСКА София за предстоящия мач за Суперкупата на България срещу Лудогорец другата седмица. Ботев (Враца) ще изиграе още две проверки до края на подготовката - срещу Локомотив (София) на 14 юли и Аполон (Атина) на 17-и.