Борис Митов: От разпита на Борисов няма да произтече нищо

„Политика в призоваването със сигурност има. В този случай има много политика от първия ден до последния.“ Това коментира в предаването „Преди всички“ журналистът от „Свободна Европа“ Борис Митов по повод призоваването на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов на разпит, предполагаемо по стар случай.
„Делото е образувано 2009 г. В продължение на 4 години то се води срещу неизвестен извършител, а Мирослав Найденов си е земеделски министър и в мига, в който първият кабинет на Бойко Борисов подаде оставка, тогава те установяват, че неизвестният извършител всъщност е известен и е земеделски министър – беше обвинен в корупция, принуда, злоупотреба със служебно положение“, припомни журналистът.
От това време е записът от Банкя с прословутата реплика „Ти си го избра“ (за бившия главен прокурор Сотир Цацаров), от среща между Борисов, тогавашния градски прокурор Николай Кокинов и Мирослав Найденов, на която те обсъждат актуални теми от политико-прокурорския живот, уточни Борис Митов.
След казуса Кокинов напусна поста си, според Висшият съдебен съвет тогава са били налице основания за дисциплинарното му уволнение.
„ВАС през април 2013-а потвърди уволнението му.“
„В интерес на истината след този запис за това дело никой никога повече не чу нищо“, отбеляза журналистът.
В целия този казус прозира големият проблем, с който се занимаваме от години – безочливата наглост на представителите на политическата власт, които могат да привикват представители на прокуратурата, а тя от своя страна в лицето на Кокинов е доста податлива на влияние, подчерта Борис Митов.
Митов прогнозира, че от днешния разпит няма да произтече абсолютно нищо. Запитан какво тогава демонстрира вътрешният министър Бойко Рашков, той посочи:
„Рашков прави това, което направи и по време на предизборната кампания – показва как би могло да работи МВР, ако в случая не е контролирано от ГЕРБ.“
Повече чуйте в звуковия файл.
Прочети цялата публикация




"Дошло е време народът да се изправи срещу враговете си"
Даниел Бачорски изригна срещу обвиненията, че си мълчи за пари (ВИДЕО)
Оставката не е катарзис: протестът трябва да продължи
Протестът и оставката: за да не стане пак така, както беше
Какво пишат медиите в Германия за оставката в България
Политическият театър на властта – оставката, която „дойде… защото така решиха Пеевски и Борисов“
Съдът пусна под гаранция инспекторите от ДАИ, обвинени, че са взели подкуп от екипа на Роби Уилямс
Борисов: Никакво преформатиране няма да има, правителството в оставка вече не работи
Калоян Методиев: Пеевски приключи като мит! Правителството агонизира. България се изправи!
''Остават 20 метра до финала''. Борисов щял да реши за оставката на кабинета след влизането в еврозоната
Доналд Тръмп: Никога не сме били толкова близо до споразумение за Украйна
САЩ са поканили България, но не и Турция на среща за Газа в Катар
Удинезе следи нападателя на ЦСКА Леандро Годой
Отличие за NOVA: Предаването "Социална мрежа" получи наградата "Даниела Сеизова"
Европейският съюз прие нови санкции срещу Русия
Запалиха коледните светлини на елхата във Ватикана (ВИДЕО)
Тръмп ще обяви фентанила за оръжие за масово унищожение
Тръмп след срещата в Берлин: Никога не сме били толкова близо до споразумение за Украйна, колкото сега
Тръмп: Никога не сме били толкова близо до споразумение за Украйна, колкото сега
Краси Балъков откри свой музей-ресторант