БНР | 20.07.2021 17:16:59 | 278

Победи и загуба на наши тенисистки

Ани Вангелова записа победи на сингъл и на двойки в днешния ден на турнира по тенис в испанския град Дон Бенито с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 4 българка надигра на старта чешката квалификантка Каролина Новакова с 6:4, 6:4 за 1:46 часа. Следващата съперничка на българката ще бъде Нина Рудюкова (Русия). На двойки Вангелова и Хулиета Лара Естабле (Аржентина), трети поставени в схемата, се класираха за четвъртфиналите след успех срещу представителките на Франция Марго Комано и Клой Ноел с 6:3, 6:3 за 68 минути.

Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира на клей в Палермо (Италия) с награден фонд 189 708 евро. Поставената под номер пет в схемата българка загуби с 4:6, 1:6 срещу участващата с "уайлд кард" Лучия Бонзети. Втората ракета на България намали изоставането си в първия сет от 2:5 до 4:5, но след това допусна нов пробив и не успя да се добере до равенство. Във втората част представителката на домакините на два пъти спечели подаването на 26-годишната Томова и приключи двубоя за 102 минути. Българската тенисистка спечели една точка за световната ранглиста и 2234 евро от наградния фонд на турнира.