БНР | 21.07.2021 02:55:24 | 110

Червени картони и 1:1 на Селтик - Мидтиланд (РЕЗУЛТАТИ ОТ ШАМПИОНСКАТА ЛИГА)

Отборите на Селтик и Мидтиланд не успяха да излъчат победител в първия сблъсък помежду си от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Срещата в Шотландия завърши при резултат 1:1, което дава основания да очакваме доста интригуващ реванш.

“Детелините” поведоха в резултата в 39-ата минута, когато удар на Райън Кристи бе спасен от вратаря, но топката попадна в Лиел Абада и той успя да отбележи при добавката.

В 43-ата минута обаче домакините на “Селтик Парк” останаха в намален състав по доста глупав начин. Футболист на Мидтиланд падна в наказателното поле и поиска дузпа. Нир Битон реши да влезе в пререкание с него и дори го изблъска с пръст. Защитникът обаче вече имаше жълт картон и съдията му извади втори и съответно червен.

В 56-ата минута и гостите останаха с човек по-малко. Андерс Драйер получи втори жълт и червен картон за симулация.

Мидтиланд все пак стигна до равенството в мача в 66-ата минута. Тогава гостите получиха фаул отляво на наказателното поле. Играчите на Селтик изглежда очакваха центриране от тази позиция, но Евандер реши да стреля директно във вратата и отбеляза красив гол за 1:1.

Така срещата завърши без победител преди реванша след седмица в Дания.