Fakti.bg | 21.07.2021 19:48:05 | 96

Лудогорец не успя да се справи с Мура в първия мач

Словенският Мура и българският шампион Лудогорец не успяха да се победят, завършвайки 0:0 в първи двубой от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. И двата тима удариха по една греда в мача, но не успяха да се разпишат във вратата на съперника. Вторият двубой в Разград е на 28 юли. Победителят от двойката Лудогорец - Мура ще се изправи срещу победителя от Олимпиакос - Нефтчи Баку в третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

В шестата минута Кирил Десподов направи добър пробив отляво, но бе блокиран от Коутер. Четири минути след това Десподов бе фаулиран, а при изпълнението на свободния удар защитник на Мура изчисти в корнер, с който защитата на словенците също се справи.

Българският шампион имаше предимство във владеенето на топката в началните минути, но без да успее да създаде нещо по-опасно пред вратата на Обрадович. В 20-ата минута Сотириу стреля от дистанция, но ударът му бе блокиран и се стигна до корнер. Десподов центрира към далечната греда, но топката бе отклонена от бранител на Мура.

В 32-ата минута Клепач излезе на стрелкова позиция и отправи удар по посока вратата на Кахлина, но стражът на Лудогорец успя да избие в корнер. При ответната атака Каули Оливейра стреля от дистанция, но над вратата. В 36-ата минута Икоко получи пас от Гонсалвеш, но и неговият удар мина над вратата.

В 44-ата минута Сотириу получи в наказателното поле от Десподов, но не успя да засече топката във вратата на Обрадович.

В 50-ата минута на Кристиан Кахлина му се наложи да се намесва след удар на Бобичанец. Десет минути след това Джордан Икоко успя да стигне до топката в наказателното поле, но от малък ъгъл стреля във външната страна на мрежата.

В 76-ата минута Икоко пусна към влезлият като резерва Елвис Ману, но изстрелът на десетката на Лудогорец се отби в страничния стълб. В 84-ата минута Жига Коус уцели напречната греда.