Fakti.bg | 22.07.2021 19:04:09 | 101

Локомотив Пловдив взе аванс срещу Словачко в предпоследната минута

Локомотив Пловдив победи Словачко с 1:0 в първи двубой от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, изигран на стадиона в парк "Лаута". Единственото попадение в мача отбеляза Петър Витанов в 89-та минута, когато уцели топката от воле току пред наказателното поле. Веднага след гола Лукаш Садилек пропусна страхотен шанс за Словачко, като не уцели топката.

Като цяло срещата бе равностойна. Преди попадението двата отбора създадоха по една добра голова възможност. През първата част Даниел Холцер бе спрян от Илко Пиргов, след като излезе на чиста голова възможност. Локомотив отговори през втората част, когато удар на Мартин Минчев след хубава атака премина встрани от вратата.

Срещата започна без сериозни положение пред двете врати. Локомотив изпълни няколко статични положения, но без да извлече особена полза от тях. Двата тима предприеха предпазлив подход и не искаха да се разкриват от самото начало.

След четвърт час игра гостите от Чехия достигнаха до първа опасност след силно хвърляне на тъч в наказателното поле. Защитник на Локомотив игра с глава и Илко Пиргов трябваше да се намесва. Впоследствие друг бранител на "черно-белите" изчисти топката в ново странично хвърляне.

Българският отбор създаде хубава атака в 23-та минута. Димитър Илиев се освободи елегантно от двама футболисти на противника и подаде на Лукас Салинас. Той напредна и направи двойно подаване с Умарбаев, преди да стреля слабо по земята. Кълбото бе уловено без проблеми от стража на Словачко.

Мачът продължи да бъде равностоен. Димитър Илиев бе близо до това да засече опасно центриране отляво след половин час игра. Пасът към него обаче се оказа твърде силен и той успя само да отклони топката, която излезе в аут.

В 35-та минута Словачко достигна до чиста голова възможност. Даниел Холцер бе изведен очи в очи с Илко Пиргов, но опитният страж на Локомотив бързо скъси ъгъла пред нападателя и успя да избие неговия удар с тялото си. Пловдивчани отговориха с лек удар с глава на Георги Минчев, който бе намерен от Петър Витанов в наказателното поле.

Словачко отново обстрелва вратата на Локомотив в 40-та минута. Ян Калабишка нанесе силен удар от движение по диагонал, който, за щастие на Пиргов, премина встрани от лявата му греда.

Георги Минчев пропусна най-чистата възможност за домакините в 52-та минута. Димитър Илиев намери с пета Конър Руан. Той напредна по лявото крило и пусна пас в коридор към Минчев. Ударът му обаче премина встрани от вратата на Словачко.

Конър Руан стреля опасно от малък ъгъл в 65-та минута. Димитър Илиев подаде към Лукас Салинас, който на свой ред намери Руан през краката на гостуващ бранител. Руад бе затворен и реши да стреля, но вратарят на Словачко изби в ъглов удар.

В 75-та минута зрителите на терена станаха свидетели на куриозна случка, след като главният съдия Карим Абед се контузи и се наложи да бъде заменен от четвъртия рефер - Ерик Вателие също от Франция.

Петър Витанов отбеляза попадение в 89-та минута и даде преднина на Локомотив. Той намери топката от воле пред наказателното поле, след като се възползва от лошо изчистване на бранител на Словачко.

В продълженията на мача Лукаш Садилек не уцели топката, останал сам срещу Пиргов в наказателното поле. За радост на домакините, Садилек не бе концентриран и се размина с изравнителен гол.