Fakti.bg | 23.07.2021 16:58:43 | 133

Кошмарите за Бекъм и Интер Маями продължават

Проектът на Дейвид Бекъм Интер Маями започва да се превръща в кошмар. Отборът без съмнение е най-слабият в американската Мейджър Лийг Сокър. Той е на дъното на Източната конференция след най-тежката загуба в кратката си история. Маями отстъпи с 0:5 на Ню Ингланд, а поражението бе шесто поредно.

В последните си шест мача тимът е отбелязал един гол и е допуснал 13. Трагичното представяне на отбора от Флорида е въпреки наличието на играчи като бившия нападател на Реал Мадрид и Ювентус Гонсало Игуаин, който при смяната си в 80-ата минута бе освиркан от феновете, и световния шампион с Франция Блес Матюиди.

Това е едва втори сезон в историята на клуба, но на този етап амбициите на Бекъм, който е инвестирал 40 милиона долара лични пари, изглеждат далеч от осъществяване, а проблемите не са само на терена. През май МЛС глоби Маями с 2 милиона долара за неправомерно регистриране на Матюиди.

Големи надежди бяха възлагани на привлечения за треньор Фил Невил. Бившият съотборник на Бекъм трябваше да превърне тима поне в конкурентноспособен, но след последния мач трябваше да се извинява на феновете, тъй като отборът му губеше с 0:4 на почивката.