БНР | 28.07.2021 09:15:20 | 145

Джокович продължава без загубен сет

Новак Джокович ще играе с японеца Кей Нишикори в четвъртфиналите на олимпийския тенис турнир в Токио, след като се справи убедително с Алехандро Давидович Фокина от Испания и продължава без загубен сет в състезанието.

Световният номер 1 от Сърбия продължи кампанията си за първо злато на сингъл от Олимпийски игри, след като надви 34-ия в света с 6:3, 6:1 и удължи победната си серия на 21 мача. Срещата продължи 84 минути.

Представителят на домакините Нишикори пък се справи с беларусина Иля Ивашка след 7:6(7), 6:0.

Сърбинът, бронзов медалист от 2008, се опитва да изравни постижението на Щефи Граф от 1988, когато германката спечели олимпийско злато и всички четири турнира от Големия шлем в една календарна година и постигна т. нар. Златен шлем..

Отпадна един от фаворитите в турнира Стефанос Циципас. Гръцкият тенисист загуби от френския левичар Юго Юмбер след 6:2, 6:7(4), 6:2.