Fakti.bg | 28.07.2021 12:33:40 | 111

Германски футболен провал и на Олимпиадата

Германия завърши 1:1 с Кот Д’Ивоар в решаващ мач от Група “D” от футболния турнир при мъжете на Олимпийските игри в Токио. Така германците отпаднаха в груповата фаза. Германия финишира на трето място в класирането в своята група.

Германците бяха напът дори да загубят мача, тъй като Бенджамин Хенрикс си отбеляза автогол в 67-ата минута. Само 6 минути по-късно обаче резервата Едуард Льовен изравни и спаси тима си от поражение, но това не беше достатъчно за европейците.

Германия завърши с 4 точки, а котдивоарците са втори с 5 точки. Групата бе спечелена от Бразилия. “Златистите” днес победиха Саудитска Арабия с 3:1 и събраха 7 точки. С 0 точки на последното четвърто място се нареди Саудитска Арабия.