БНР | 29.07.2021 19:56:01 | 166

Локомотив (Пд) победи Словачко след дузпи

Локомотив (Пловдив) се класира за третия квалификационен кръг на футболния турнир Лига на конференциите, след като победи с 3:2 след изпълнението на дузпи чешкия Словачко.

Редовното време завърши 1:0 в полза на чешкия тим.

В първия мач преди седмица Локомотив спечели със същия резултат.

След спокойно начало двата отбора си размениха по една опасна атака.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Димитър Илиев допусна грешка при изнасянето на топката, пасът му беше пресечен, а Хавлик влезе в наказателното поле.

Той подаде към Властимил Даничек, който с удар от движение от границата на наказателното поле порази вратата зад Илко Пиргов.

В самия край на полувремето Сисилия направи нов пропуск за домакините.

В 61-ата минута чехите имаха нова възможност да удвоят, но Сисилия отново пропусна.

Малко след това Димитър Илиев с глава пропусна да изравни.

Малко преди края Бирсент Карагарен се разписа, но голът бе отменен заради засада.

Така се стигна до продълженията, където двата отбора не успяха да си отбележат гол.

При дузпите в герой за Локомотив се превърна Илко Пиргов, който спаси три от тях.