Третата тренировка в Унгария е за Хамилтън

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън записа най-бързата обиколка в днешната последна трета тренировка преди квалификацията за Гран При на Унгария от 16:00 часа българско време.
Британската звезда на Мерцедес бе по-бавният пилот на германския отбор вчера и в голяма част и на днешната тренировка, но в последните минути на симулация на квалификационни обиколки разкри истинското си темпо.
С второ време остана Макс Верстапен от отбора на Ред Бул. Водачът във временното класиране при пилотите бе по-бавен от основния си конкурент за световната титла през тази година с 0.088 секунди.
Трети остана вторият пилот на Мерцедес Валтери Ботас. Финландецът бе по-бавен от съотборника си на 0.229 секунди.
Тежък удар на Мик Шумахер в предпазните заграждения на 11-и завой предизвика развяване на червени флагова и спиране на третата свободна тренировка 16 минути преди края.
Тренировката бе подновена осем минути преди края и всички пилоти побързаха да излязат на пистата и да опитат да подобрят времената си в симулации на квалификационно темпо.
На четвърта позиция най-бърз от останалите зад първите трима лидери се класира Карлос Сайнц. Испанският пилот е с нов двигател в своя болид на Ферари и ще се надява на силно представяне този уикенд. Зад испанеца на пето място в тренировката финишира неговият съотборник във Ферари Шарл Леклер с идентично време.
Шести резултат успя да запише Ландо Норис от отбора на Макларън, а едва седми остана Серхио Перес от Ред Бул. Мексиканецът продължава със затрудненията си да се доближи до темпото на съотборника си, след като бе със секунда по-бавен от него.
Прочети цялата публикация



Кими Антонели най-бърз в третата тренировка в Япония
Мари Бузкова вдигна третата си титла след триумф в Богота
Кими Антонели спечели Гран при на Япония
Спортът по ТВ в събота (28 март)
Хамилтън: Във форма съм, все още имам стремежа за нови успехи
НАТО и Украйна наблюдават внимателно Унгария на Мадяр
Фон дер Лайен: Унгария може да загуби 6,5 млрд. евро, ако не извърши реформи до август
Жилищата в Гърция поскъпват по-бързо от тези в ЕС
Фон дер Лайен призова за бързи реформи в Унгария
Нов обрат при екзитпола: ПП-ДБ изпреварва ГЕРБ! Радев взима 45%!
Последните срещи от информационната кампания за директни плащания ще се проведат в Силистра, Русе, Разград и София
Мъжът, убил 8 деца в Луизиана, е баща на 7 от тях
При 87.23% обработени протоколи: Радев взима 44,56% от вота
20 април е присъствен, но неучебен ден за учениците
Бербатов: Елате на ст. "Лазур" и бъдете част от една благородна кауза
Убедителна преднина за "Прогресивна България" в Русенско
Бока удари Ривър Плейт в Суперкласико
Отваря се вратата към реформите в новото НС, но еднолично ли ще се правят?
Силен Неймар не успя да спаси Сантос срещу Флуминензе (видео + снимки)
Иран екзекутира двама мъже, обвинени в сътрудничество в Мосад