Туристически влак ще вози пътници от гара Септември до гара Аврамово срещу 45 лв. в събота

Специален влак с организирана туристическа програма ще пътува на 7 август (събота) по маршрут от гара Септември до гара Аврамово и след час и половина престой на най-високата гара на Балканския полуостров ще отпътува обратно за гара Септември. Това ще бъде второто подобно пътуване за феновете на теснопътното влакче, организирано от БДЖ и Гражданско сдружение „За теснолинейката”, които на 1 август отбелязаха със специалнa композиция 95-ата годишнина от потеглянето на първия влак по жп линия Септември-Добринище, съобщават от БДЖ.
Композицията е изключително атрактивна, тъй като ще пътува в състав от стандартни пътнически и товарни вагони, теглени от дизелов локомотив, каквито смесени композиции са пътували всеки ден по линията до спирането на товарното движение в началото на века. Към състава на влака ще бъде включен и вагон бистро.
Композицията ще замине от гара Септември в 10:45 ч. и по време на пътуването са предвидени спирания на влака в гара Цепина за разглеждане на Дом-музея на теснолинейката, гара Велинград, гара Цветино – една от най-колоритните по маршрута и за фотопауза в дивата местност край спирка Света Петка, където в миналото парните локомотиви са зареждани с вода.
В гара Аврамово композицията ще престои час и половина, където пътуващите ще могат да се разходят или да си организират пикник в красивата планинска местност. При пътуването от Аврамово до Септември влакът ще престои на новата планинска спирка Стоян Митов, открита в чест на 100-годишнината от приемането на закона за построяване на теснолинейката, както и на спирка Велинград-юг, разположена в непосредствена близост до известния велинградски парк „Клептуза”.
Композицията ще пристигне в гара Септември в 18:35 ч.
Цената на двупосочния билет е 45,00 лв. за един пътник с включено запазено място в двете посоки. Децата до 7 г. ще се возят безплатно, без да ползват отделно седящо място, като при закупуване на билети е необходим документ, удостоверяващ тяхната възраст. БДЖ напомня, че децата на възраст до 10 г. задължително пътуват с придружител.
Билети могат да бъдат закупени онлайн на следния линк https://bileti.bdz.bg/ и от билетните каси и железопътните бюра във всички гари в страната.




Красивите градчета на Елзас вземат мерки срещу свръхтуризма
Русия и Китай обещават подкрепа за Венецуела, Тръмп засилва натиска
Няма нови гледни точки, няма изненади: Русия повтаря същия сценарий
Новата пътна карта! Ядреното разоръжаване на Северна Корея вече не е цел на Белия дом
Коледният ретро влак ще направи допълнителни пътувания между София и Банкя
Левски няма право на грешка срещу Септември на "Герена"
Тръмп иска максимално да притисне Мадуро
Край фронтовата линия: как живеят в Краматорск и Славянск
През 2025 г.: 10 000 жалби до омбудсмана – водата и парното са сред топ проблемите на гражданите
Путин не се отказва без бой, но губи контрол над Източна Европа
Антъни Джошуа е ранен при автомобилна катастрофа, други двама са загинали други двама са загинали
Делян Добрев: Кощунство! Озверели сте от алчност за власт!
Ван Дайк алармира: Ливърпул трябва да затегне защитата при статични положения
ББР и ОББ подписаха договор за финансиране на стойност 100 млн. евро
Тръмп - срам и срамотии
„Кой е бил член на комунистическата партия“: Кирил Петков публикува снимка на Борисов и Путин
Антъни Джошуа пострада при тежка катастрофа в Нигерия, двама загинали
Сигнал във Facebook: Нов порой удари Елените! Демонстрация на административна безотговорност!