Табела на ценностите ориентира жителите и гостите на Банкя

Табела на ценностите ориентира жителите и гостите на град Банкя. Арт инсталацията е висока около 2.5 м. и представлява масивна конструкция с цветни стрелки, на които са изписани едни от най-красивите думи в българския език – родолюбие, честност, благодарност, отговорност, толерантност, добротворчество, мечтай и други.
Табелата на ценностите е поставена до детската площадка в централния парк на Банкя по идея на екип от Частното училище „Цар Симеон Велики“, с. Иваняне.
“Идеята е, че трябва да облагородяваме мястото, в което се намираме. Да ставаме общност - на това се опитваме да научим децата. Засаждаме дръвчета, почистваме пътеката на здравето или други места в района на Банкя и Иваняне.
Това е едно нормално продължение на всички тези инициативи, а децата участват в създаването и тъй като нашето училище е базирано на тези ценности, децата в тяхното ежедневие работят различни проекти, които са свързани с тези теми”, казва д-р Росица Врабевска, основател на Образователен комплекс „Цар Симеон Велики“.
Целта на позитивните и цветни послания е да напомни на родителите и децата едни от най-важните общочовешки правила и ценности в живота, както и думите, които ежедневно трябва да си повтаряме.
Още за табелата на ценностите чуйте в разговора на Мария Илиева.
Прочети цялата публикация




Панагюрското златно съкровище се завръща в Панагюрище за 150-годишнината от Априлското въстание
Фестивал на усмивките ще се проведе за пръв път в София на 1 април
Безплатно паркиране в Несебър за Великденските празници
Ученици от София откриха красотата и гостоприемството на Етрополе
Откриха 32-рите Чудомирови празници в Казанлък
Преасфалтират кръговото за с. Равда на 26 март, очакват се затруднения в трафика
Агресия по време на юношески мач в Пловдив
Шокиращ инцидент на футболен терен в Пловдив: Млад състезател пострада тежко след брутален удар (ВИДЕО)
Лазаровден в Зоопарк Стара Загора – празнична програма за малки и големи
„БулевАрт - мрежа на сетивата“ предлага седмица, изпълнена с емоции
Куба ще освободи 2010 затворници
Католиците отбелязват Разпети петък, папа Лъв XIV за първи път ще носи кръста по време на Via Crucis
Проф. Рачев: За великденските празници прогнозата все още остава несигурна, но температурите може да се понижат до около 0 градуса
Николай Василев: Не смятам, че държавата трябва да плаща всичко, щом някой се оплаче
Финансов обрат в петък: Четири зодии получават неочаквана финансова инжекция
Мбапе с големи признания: Бях ходещ мъртвец, исках да напусна
Microsoft AI атакува пазара с три нови собствени модела: Генерация на текст, глас и изображения
Проф. Рачев: За Великден прогнозата все още остава несигурна, но температурите може да паднат до нулата
Николай Василев: Не смятам, че държавата трябва да плаща всичко, щом някой се оплаче
Няма типичен ден за киберсигурността