Алонсо: Хамилтън влетя като цунами във Формула 1

Двукратният световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо сравни пристигането на Люис Хамилтън в шампионата през 2007 година като удар на вълна цунами.
Испанецът бе първия съотборник на британската звезда, като двамата изкараха един изпълнен със спорове и скандали сезон в McLaren. Заради всички тези драми, Алонсо напусна Уокинг и се завърна в Renault за 2008 година. Хамилтън пък продължи своята кариера в McLaren, където във втория си сезон във Формула 1 той спечели своята първа от общо седем световни титли.
Алонсо от своя страна така и не успя да добави трета титла към своя актив, въпреки че няколко пъти бе близо до нея. Това се случи през 2007 когато той завърши трети със 109 точки, а шампионът Кими Райконен имаше 110. През 2010 и 2012 Алонсо изпусна титла съответно с четири и три точки, като и в двата случая тя бе спечелена от Себастиан Фетел.
"Сезон 2007 бе много важен за мен. Люис влетя във Формула 1 като цунами с таланта и способностите си и веднага записа добри резултати. Това бе интензивно и предизвикателно за всички. Като погледна сега, смятам и Люис ще потвърди, ние нямахме проблеми помежду си, просто яростно конкуренция, която бе честна.
"Екипът обаче не успя да се справи с нея. Не искам да обвинявам Рон или конкретен човек, но като екип, като управление бяхме твърде млади. Бяхме твърде амбицирани и никой не ни напътстваше правилно“, коментира Алонсо пред Sky Sports.
Прочети цялата публикация



Н.Цолов е подписал с Формула 1 за 2027 г.
Ким и Луис официално заедно
Пламтящи температури и изпитания за пилотите по време на Гран При на Австрия
Директорът на Ferrari: Да говорим за титлата е най-лошият подход
Шефът на Mercedes респектиран от Хамилтън: Ако помирише кръв, става истински звяр
Хамилтън триумфира в Каталуня с първа победа за Ферари
Шарл Льоклер с трета катастрофа за 8 дни
Фернандо Алонсо: Имаме най-слабата кола и най-лошия двигател
Джордж Ръсел взе квалификацията в Каталуня
Люис Хамилтън изненада с нова визия преди Гран при на Барселона
Европрокуратурата задържа 8 заподозрени в България за измама със субсидии от 900 000 евро
Панахида в памет на Гунди и Котков бе отслужена в Кюстендил
Левски победи Радник Сурдулица с 5:0
Димитър Илиев прекрати своята кариера
Заради горещините: Променят работното време на въжения парк в Благоевград
Чисто гол мъж се разходи през Централния пазар в Благоевград
Глобиха моторист, карал в защитени зони в Национален парк „Рила“
Откачено ремарке на български камион предизвика катастрофа в Румъния - двама съпрузи загинаха
Миньони & чудовища