БАСТА! Хаджигенов и сие си бяха чиста проба метежници и превратаджии

Коментар на Петранка Евтимова във "Фейсбук" БАСТА! Време е да започнем да наричаме нещата от живота ни с истинските им имена! Миналото лято "отровното трио" (Бабикян, Минеков и Хаджигенов) обявиха, че са вдигнали и ръководят "Великото народно въстание". Разпратиха делегати от София ("хвърковати чети" с "кървави писма") във Варна, Пловдив, Стара Загора и други градове на една и съща точна дата да вдигат "въстанието" и там. (Не помня нито градовете, нито датата, но където трябва, а и в медиите, това със сигурност е документирано.) След това започнаха ежедневно да отчитат: - 3-ти ден от "Великото народно въстание".., 10-ти ден.., 30-ти ден и т.н.
Откъде знам това ли? От медиите. А, вие? Не помните ли? Странно. И "въстаниците" не помнят, че са вдигали въстание! Кой ли им го изтри от паметта?!
След като "въстанието" не им се случи и получи нито като "велико", нито като "народно", и най-вече не както беше замислено - с проливане на "невинна" кръв, медиите заговориха за "мирни протести" и "протестиращите". Кой ли накара медиите да сменят етикетите?!
Да, ама не! Въстание, бунт, метеж, революция, пуч /и други/са думи с конкретни значения, но и синоними, които означават опит на големи или по-малки групи от хора да извършат държавен преврат.
Протест, демонстрация, петиция, стачка, неподчинение /и други/ също имат конкретни значения, но са и синоними, с които се означават колективни прояви за изразяване на недоволство от действия или бездействия на управляващите, както и за отправяне на конкретни искания към тях.
Има много съществена разлика между въстание и протест, нали?! И има много съществена разлика между съответните реакции на властта срещу действия с цел преврат и действия от порядъка на протест.
Въстанията се предотвратяват и потушават. Протестите се успокояват и удовлетворяват чрез преговори и взаимни отстъпки. Нашите "протестиращи" въстаници, или въстанали "протестиращи" не желаеха, отказваха каквито и да са преговори.
Значи все пак не бяха протестиращи. Бяха си чиста проба метежници и превратаджии. Такива хора съвсем законно биват подслушвани, следени, даже арестувани, за да се предотвратяват замислите им.
И понякога, когато станат свръхагресивни, ги бият. Лично аз не одобрявам каквото и да е физическо насилие, освен ако не е при самозащита. Но също толкова категорично не одобрявам всички посегателства на беснеещите "въстаници" срещу полицаите, които си изпълняваха служебните задължения. И нещо повече, полицаите най-добросъвестно охраняваха не други, а именно беснеещите бесове от евентуални сблъсъци с граждани, чиито права най-безцеремонно бяха нарушавани по пътища и кръстопътища.
Разследване?! Но не едностранно! И що за "справедливо" разследване ще последва, когато един от баш въстаниците - Хаджигенов, оглавява Комисия по разследване на полицейското насилие? 1/ Ако тук няма конфликт на интереси и ако чакате оттам справедливост и решение на проблема с полицейското насилие, тогава може да приемете, че и аз съм "триметров баскетболист", както казва Тошко Йорданов. 2/ Парламентът не е конвент, не е място за разследване и издаване на присъди!!!
Прочети цялата публикация



Ман Сити остава в битката за титлата след драма на "Анфийлд"
Как стриймингът унищожи ситкомите
Ракетен товар към Иран? Два санкционирани кораба отплават от китайско химическо пристанище
Жест, който докосва съдби:: 180 перуки бяха дарени за пациенти на КОЦ-Бургас
Във време на постистина Web Report съхранява критичното мислене и журналистиката
Пентагонът e загрижен от изчерпването на боеприпасите и загубата на контрол над Иран
Не се очаква недостиг на гориво по бензиностанциите в Полша
Европа залага на ядрената и чиста енергия в нов план за справяне с високите цени на електроенергията
Активисти на „Грийнпийс“ прекъснаха срещата на върха за ядрената енергия в Париж
Районен съд-Петрич представи годишния си отчет за 2025 г.
Как стриймингът унищожи ситкомите
Прогресивният Радев пак се прояви ретроградно
Продуцент на Ед Шийрън застана зад новата песен на Стефан Лалчев „Won’t Let Go“
Жената, стреляла по дома на Риана, е с богато криминално минало и психични проблеми (СНИМКИ)
Ракетен товар към Иран? Два санкционирани кораба отплават от китайско химическо пристанище
Евгений Кънев: Със своята асиметрична война Иран оказва натиск над Тръмп да спре войната
Пийт Хегсет: Днес ще бъдат нанесени най-интензивните удари по Иран
Роберто де Дзерби с амбиции за Манчестър Юнайтед: Италианецът отказа Тотнъм и чака "червените дяволи"
Ники Кънчев: Момчето, което дойде от Толбухин