Обявиха програмата в НБА

Националната баскетболна асоциация обяви пълната си програма за предстоящия сезон 2021/2022, в която празнува 75 години от основаването си. Кампанията ще стартира на 19 октомври с мачовете на шампиона Милуоки срещу Бруклин и на Голдън Стейт срещу Лос Анжделис Лейкърс, като тя отново се завръща в традиционния си формат с по 82 мача на отбор, след като в предишните два сезона беше съкратена заради пандемията от коронавирус. Лигата планира специални събития "75 години НБА", за да отбележи диамантения си юбилей. На 1 ноември ще се играе срещата между Ню Йорк Никс и Торонто, като на същата дата през 1946 година се е състоял първият двубой от редовния сезон в Баскетболната асоциация на Америка, която три години по-късно се преименува на Национална баскетболна асоциация.
Ню Йорк, Бостън и Голдън Стейт, които са единствените три клуба, участвали във всичките сезони в НБА, ще изиграят мини-турнир по системата всеки срещу всеки на 14, 17 и 18 декември. Звездният уикенд ще бъде от 18 до 20 февруари. Редовният сезон за 30-е отбора приключва на 10 април, а плейофите стартират на 16 април. Финалите в НБА са планирани да започнат на 2 юни.
Прочети цялата публикация




Пакистан разчита на връзките си със САЩ и Иран, за да играе ролята на потенциален посредник за мир
Австралия и ЕС приключиха преговорите по споразумението за свободна търговия ВИДЕО
Гръмотевични облаци над Маями спряха старта на Григор Димитров в Мастърс 1000
Ето кога ще се играе дербито между ЦСКА и Левски, ясна е програмата до края на редовния сезон
Вижте кога ще се играе дербито между ЦСКА и Левски, ясна е програмата до края на редовния сезон
Русия и ядрената енергетика: как се изнася влияние в света
Обама: Живеем в обидно и безнадеждно време, всеки ден се будим с нова атака срещу демокрацията. Просто не е за вярване
Обявиха програмата на Първа лига до края на март
"Синият" Карл Фабиен се завръща за плейофите
50 години без проф. Саша Попов - светла личност и неизтощим родолюбец
Асоциация обединява българските медици зад граница
"Синият" Карл Фабиен се завръща за плейофите
Кметът на Бургас: Градът има нужда от събития като "Мач на надеждата"
Близо 122 хиляди са заетите лица в област Стара Загора през 2025г.
Иззеха над 10 000 евро при акция срещу съмнения за купуване на гласове в Бяла Слатина
Толкова пиян шофьор в Бургас скоро не бяха хващали
„Къде се забърза, Боби?”: Стоичков скърби за смъртта на Борислав Михайлов
Защо ИИ винаги се съгласява с вас и рядко спори? Причината може да ви разтревожи
Социалният министър Х. Адемов и главният секретар на МВР Г. Кандев посетиха Якоруда след сигнали за изборен натиск върху социално слаби граждани
Васил Терзиев към партньорите в регионалното развитие: Бъдещето се изгражда с визия, координация и смели решения