Fakti.bg | 22.08.2021 15:19:38 | 86

Манчестър Юнайтед с първи загубени точки във Висшата лига

Отборът на Саутхемптън не допусна поражение от фаворита Манчестър Юнайтед, завършвайки 1:1 в мач от втория кръг от английския футболен елит. Че Адамс откри резултата за домакините след половин час игра. С хубав удар в 55-ата минута Мейсън Грийнууд изравни резултата.

И макар хората на Оле Гунар Солскяер да стартираха чудесно в елита на Англия срещу Лийдс, то на южния бряг „червените дяволи” показаха слабо представяне и логично се стигна до равенството. Гостите можеха да открият резултата след само шест минути, но удар на Хари Магуайър с глава срещна напречната греда, след което топката бе избита от голлинията от Мохамед Салису.

Домакините излязоха напред в резултата чрез Че Адамс, чийто удар се отби във Фред и влетя във вратата на гостите. Все пак те изравниха през втората част, когато Мейсън Грийнууд прати топката между краката на Алекс МакКарти и на практика донесе точката на Ман Юнайтед. Лятното попълнение на „светците” Адам Армстронг пропусна перфектна възможност за втори гол отблизо, но Давид Де Хеа направи магическо спасяване, за да предотврати загубата за своя тим.

Домакините оцеляха в седмата минута, след като гостите изпълниха свободен удар. МакКарти се размина с топката, а от трудна позиция Магуайър отигра с глава, но топката се отби в напречната греда. Последва удар отблизо на Марсиал, но Салису и Ливраменто спряха топката току преди тя да влезе във вратата на Саутхемптън.

В 13-ата минута Юнайтед отново опита след пряк свободен удар да вкара попадение. Люк Шоу центрира отляво, а Пол Погба се извиси над всички в наказателното поле на "светците" и опита с глава, но прати топката доста неточно. Гостите от Манчестър продължиха да доминират при владеенето на топката в хода на първата част, но ударите към вратата на Алекс МакКарти секнаха към средата на първото полувреме. В 28-ата минута Адам Армстронг завърши чудесна атака от Муса Дженепо, но шутът му бе твърде слаб.

Противно на очакванията, но Саутхемптън откри резултата след 30 минути игра. Домакините реализира солидно нападение, а топката попадна в Че Адамс, който шутира от средна дистанция, топката се отби в крака на Фред и влетя неспасяемо във вратата на Де Хеа - 1:0 за Саутхемптън.

Пет преди края на първата част Ливраменто направи страхотен рейд отдясно и опита да комбинира с Армстронг, но пасът му не отиде при нападателя. Последва грешка при изнасянето на топката от гостите, но Уолкът не успя да я накаже с втори гол във вратата на "червените дяволи". В 44-ата минута МакКарти направи фантастично спасяване, след като Неманя Матич обстрелва вратата на домакините с глава след корнер, но стражът се справи изключително добре в тази ситуация.

Второто полувреме започна под диктовката на Ман Юнайтед, който стигна до гол в 55-ата минута. Пол Погба комбинира с къси пасове в наказателното поле с Бруно Фернандеш, а френският халф сви вдясно за Грийнууд, който прати топката през краката на МакКарти - 1:1.

Четири по-късно Погба бе много близо до гола, след като с едно движение излъга трима футболисти на Саутхемптън на границата на наказателното поле на домакините, но ударът му с левия крак отиде встрани. Мейсън Грийнууд стреля с глава малко след това, след като Люк Шоу достави прекрасен пас отляво за Санчо. Той върна назад за Фред, който подаде елегантно за Грийнууд, но ударът на младия нападател отиде аут. В 65-ата минута гостите можеха да вкарат втори гол, след като Уан-Бисака пласира перфектна топка за Фернандеш. Португалецът отигра с глава, но МакКарти изби.

Четвърт час преди края на срещата „светците” имаха на два пъти шанс отново да излязат напред в резултата. Че Адамс прати топката към Адам Армстронг след корнер, но вторият не успя да довкара топката. Миг преди това пък Магуайър загуби в неприятна зона топката, а Уърд-Праус подаде за Армстронг, който шутира, но Де Хеа направи блестящо спасяване. Десетина минути преди края Де Хеа боксира удар на Уърд-Праус от фаул.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно и така двубоят завърши при резултат 1:1.