Fakti.bg | 24.08.2021 21:04:50 | 391

Лудогорец победи, но не успя да отстрани Малмьо в Шампионска лига

Лудогорец победи, но не успя да отстрани Малмьо. Разградчани се наложиха с 2:1 на "Хювефарма арена" в Разград, но след загубата с 0:2 в първия мач, отпаднаха.

Така тимът на Валдас Дамбраускас си осигури място в групите на Лига Европа, докато шведите ще се подвизават в групите на Шампионска лига.

"Орлите" поведоха рано в мача чрез Недялков, а малко по-късно попадение на Малмьо не бе зачетено от ВАР. В края на полувремето гостите изравниха и направиха задачата на Лудогорец доста по-сложна.

В началото на второто полувреме, домакините отново поведоха, този път от дузпа, реализирана от Сотириу, но повече попадения на паднаха. Лудогорец се нуждаеше само от още един гол, за да прати мача в продължения.

Срещата започна равностойно. В 10-ата минута разградчани успяха да открият. Кирил Десподов изпълни корнер за Лудогорец, Недялков засече, но не успя първоначално да играе добре с нея, защитникът си нагласи и не сгреши с десния крак. След съмнения за игра с ръка на Недялков, ВАР потвърди попадението.

Пет минути по-късно, Кристиянсен намери много добре Сьорен Рикс, който овладя, Икоко не успя да се намеси, играчът на шведите навлезе навътре и със страхотен удар в горния ляв ъгъл направи 1:1.

След намесата на ВАР обаче стана ясно, че е имало засада и попадението не бе зачетено. След изминаването на половин час игра Валдас Дамбраускас бе принуден да прави смяна след като Каули се контузи, а на негово място се появи Доминик Янков.

Минути по-късно същата съдба имаше и Йон дал Томасон, който трябваше да замени титулярния си вратар Йохан Далин с резервния Исмаел Диавара, който направи официален дебют с екипа на Малмьо.

В 42-ата минута шведите успяха да изравнят. Бирманчевич изпълни от фаул от около 22 метра, топката рикошира в стената и влезе неспасяемо във вратата на Кахлина за 1:1.

През втората част разградчани направиха всичко по силите си, за да изпълнят заветната цел.

В 58-ата минута, Чолак игра с ръка в наказателното поле след корнер на разградчани. Съдията бързо прегледа ситуацията и реши - дузпа в полза на Лудогорец. Зад бялата точка застана Сотириу, който не сгреши за 2:1.

В 77-ата минута, Чибота центрира от фаул, Десподов бе на метри от голлинията, но не успя да засече и осигури поне продължение в мача.

До края на мача, Лудогорец опита натиск, но така и не успя да реализира поне едно попадение.

Разградчани отпадат от турнира с високо вдигнати глави след като отстраниха гръцкия гранд Олимпиакос и се представиха достойно срещу Малмьо.